Bursluluk Sınavı 2022 Başvuru Formu

Bursluluk sınavı başvurusu, bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır, 2022 bursluluk sınavı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizler için hazırladık. Binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen bursluluk sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı ve bununla birlikte merak edilen tüm detaylar ortaya çıktı.

Bursluluk sınavı başvuruları 8 Şubat ve 26 Şubat tarihleri arasında 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflar için yapılabilecektir. Öğrencilerin başvuru şartlarını taşıması hâlinde, öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusu öğrenci velisi tarafından yapılabilecektir.

Bursluluk sınavı başvuruları her yıl MEB tarafından yapılmaktadır. Milli eğitim bakanlığı tarafından açıklanan klavuza göre bursluluk sınavı başvuru tarihleri 8 Şubat ve 26 Şubat aralığındadır. Bursluluk sınavına girmek isteyen öğrenciler, başvuru işlemlerini http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr web siteleri aracılığı ile yapılacaktır. Sınav tarihi ve saati ise 25 Nisan saat 10.00’dur.

Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sınav başvuruları, 8-26 Şubat’ta alınacak. Öğrencilerin yaptığı başvurular okul müdürlükleri tarafından sistem üzerinden yapılacaktır. Başvurular ise http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr resmi internet siteleri üzerinden yapılacaktır. Öğrenci velileri, öğrencinin başvuru şartlarını karşılaması halinde, öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu yapabilecektir.

bursluluk sınavı başvurusu

Öğrenci velisi, “EK-1 Öğrenci Ailesinin Maddî Durumunu Gösterir Beyanname” ve eklerini, okul müdürlüğüne teslim edecek ve başvurunun yapılmasını sağlayacaktır.https://788aa1f14c96d5f0438bd8f654ccea2f.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

İlginizi Çekebilir :  YDS 2022 Başvurusu Ne Zaman-Tüm Detaylar

Başvuru işlemi yapılırken öğrenciyle ilgili elektronik ortamdan alınan bilgiler velisi tarafından kontrol edilerek (adı/soyadı, ana adı, baba adı, cinsiyeti, doğum yeri, doğum tarihi, sınavda tedbir hizmeti alınmasını gerektirecek özel eğitim ihtiyacı/ yetersizlik durumu, alanı/dalı, sınıfı) varsa yanlışlıklar başvurudan önce düzeltilmelidir.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Bursluluk Sınavı Sınav Yeri ve Giriş Belgesi

Bursluluk sınavı sınav giriş belgesi oturma yerleri okul adının yazılı olduğu belge milli eğitim bakanlığı tarafından www.meb.gov.tr adresinden sınavdan minimum 7 gün önce yayınlanacaktır. Fotoğrafın bulunduğu sınav giriş belgeleri ise sınava girilecek okul müdürlüklerinde sınav esnasında masanın üzerinden bulundurulacaktır. Doğal afet, yangın, karantina ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi üzerine ÖDSGM’nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

Rate this post

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz