1. Anasayfa
 2. Sağlık

Ferifer Kaşık Nedir, Faydaları ve Kullanıcı Yorumları

Ferifer Kaşık Nedir, Faydaları ve Kullanıcı Yorumları
ferifer kaşık

Ferifer Kaşık, oral olarak kullanılabilen bir demir çözeltisidir. 5 ml’lik bir kaşıkta 40 mg demir vitamini bulunmaktadır. Ferifer Kaşık, demir eksikliği yaşayanlar tarafından yalnızca doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. Bu takviye genellikle demir eksikliği ve demir eksikliği anemisi gibi çocukluk çağındaki hastalıklarda tercih edilir, çünkü çocuklar genellikle kapsül şeklindeki demir takviyelerini kullanamazlar. Bizde bu yazımızda Ferider kaşık nedir, faydaları nelerdir ve kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşacağız.

Ferifer Kaşık’ın Faydaları

 1. Kansızlığı giderir.
 2. Halsizliğe iyi gelir.
 3. Adet kanamalarını düzenler.
 4. Kronik baş ağrılarını giderir.
 5. Saç dökülmesini azaltır.

Yukarıdaki listede bulunan rahatsızlıklar ileri derece demir eksikliği belirtileridir. Ferifer Kaşık kullanıcıları, bu belirtileri yaşadıkları için takviyeyi düzenli olarak doktor reçetesiyle kullanır. Ferifer Kaşık’ı kullanan insanların genellikle yorumları, belirtilerin azaldığı yönündedir.

Ferifer Kaşık Nedir

Ferifer Kaşık Nasıl Kullanılır?

 • Ferifer Kaşık’ın yiyecek ve içeceklerle herhangi bir etkileşimi olmadığı gösterilmiştir. Ancak, C vitamini demir emilimini arttırabilir. Bu nedenle tüketmeden hemen önce veya sonra C vitamini içeren bir besin tüketmek faydalı olabilir.
 • Ferifer Kaşık’ı kullanırken, doz konusunda doktor ve eczacının tavsiyelerine uymak önemlidir. Doktor önerisiyle tek kullanımda yarım kaşık şeklinde de kullanılabilir.

Ferifer Kaşık Kilo Aldırır mı?

Ferifer Kaşık kullananlar en çok “Ferifer Kaşık kilo aldırır mı?” sorusunu sorarlar. Bu ürün yalnızca bir demir takviyesidir ve içeriğinde kilo aldıracak herhangi bir madde bulunmaz. Ancak, demir takviyeleri genellikle iştahı biraz açabilir.

Ferifer Kaşık Bebeklerde Kullanılabilir mi?

Ferifer Kaşık, çocuk yaş grubunda sıklıkla kullanılan bir takviyedir. Ancak, 12 yaş altında kullanımı için yeterli klinik çalışma bulunmamaktadır. Bu nedenle, 12 yaş altındaki çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

ferifer kaşık
Ferifer Kaşık Kullanıcı Yorumları

Yan etkisi olmayan bir ilaç hatta ilaç bile sayılmaz takviye diye geçer, tabi doğal yöntemlerle demiri dengelemek daha iyidir fakat doktorun verdiyse kullanmaman için hiçbir sebep yok.

Arkadaşlar bu ilaç aynı zamanda kilo yapıyor gözlerimle gördüm doktor kuzenime yazdı 3 ay düzenli bir şekilde kulandı gerçekten kilo aldı ve inanılmaz zayıftı zayıfladığı zaman tekrar kulanıyor 47 kilodan 66 kiloya çıkmış

kan değerleriniz eski haline döner ben kullandım iştahı falan da açıyor çok iyi ilaç,

İlacı da kullanırken mutlaka aç içiniz ve 2 saat öncesi ve 2 saat sonrasına kadar süt, yoğurt, ayran gibi süt ürünlerinden uzak durunuz. Onlarla beraber alınırsa etkisi sıfırlanır. Demir eksikliğinde o kadar tatsız emareler başlıyor ki vücutta kısırlığa varan bir geniş skalası var

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir