1. Anasayfa
 2. Sınav Başvurusu

YDS 2023 Başvurusu Ne Zaman-Tüm Detaylar

YDS 2023 Başvurusu Ne Zaman-Tüm Detaylar
2021-YDS-başvurusu

YDS 2023 sınavı ne zaman ? sorusu son günlerde sıkça sorulan ve merak edilen bir sorudur. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını sizler için araştırdık. YDS olarak bilinen ve tam adı Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı olan genellikle yabancı dil yeterlilik belgesi gerektiren durumlarda, uzmanlık eğitimlerinde ve bazı öğretmenlik atamalarında istenen seviye tespit amaçlı yapılan bir sınavdır. Bizde bu yazımızda 2023 YDS sınavı ne zaman yapılacak, YDS 2023 sınav tarihi ve YDS 2023 başvurusu hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

YDS Sınavına Kimler Girebilir ?

 • YDS sınavı girebilmek için doktora, doçent ve sanatta yeterlilik adayı olmak gerekmektedir.
 • Yüksek lisans programına girecek olan lisans mezunları bu sınava girebilmektedir.
 • Lisans programlarının son sınıfında veya bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler,
 • Yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler kişiler bu sınava girebilmektedir.

2023 YDS Ne Zaman ?

YDS sınavına girmek isteyen adaylar son günlerde sıkça 2023 YDS sınavı ne zaman yapılacak ve YDS 2023 sınav başvurusu ne zaman gibi sorular sormaktadır. Öncelik belirtmek isteriz ki henüz ÖSYM tarafından 2023 yılı sınav takvimi açıklanmadı. Sınav tarihi açıklandığında yazımız güncellenmiş olacaktır. Sizlere fikir vermesi açısından geçtiğimiz yıl yapılan sınavdan yola çıkarak ortalama olarak 26 eylül 2023 tarihinde yapılabileceğini düşünmekteyiz.

YDS BAŞVURUSU

YDS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

YDS Sınavı eğer geçtiğimiz yıl olduğu gibi eylül ayında olursa 2023 YDS sınav sonuçları da ekim ayında açıklanacaktır. Sınav sonuçlarının açıklanması ortalama olarak yaklaşık 1 ay sürmektedir. 2023 YDS başvuru tarihleri ve YDS 2023 sınav tarihi hakkındaki en doğru bilgilere erişebilmek için sitemizi ve ÖSYM’nin resmi internet sitesini mutlaka takip etmelisiniz. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler net ve doğru bilgiler değil geçmiş yıllarda yapılan sınav tarihlerine göre tahmini yazılmış tarihlerdir.

2023 YDS Başvurusu

YDS 2022 sınav başvuru tarihi ÖSYM henüz yeni yılın sınav takvimini açıklamadığı için bilinmemektedir. Yine geçtiğimiz yılla bakacak olursak 19 Şubat 2023 ile 26 Şubat 2023 tarihlerinde yapılmıştı yeni yılda da ortalama olarak bu tarihlerde yapılacağını tahmin etmekteyiz. Sınav takvimi açıklandığında yazımız güncellenecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir