1. Anasayfa
 2. Haberler

Kocaeli Toki Evleri Nereye Yapılacak, E-Devlet Başvurusu

Kocaeli Toki Evleri Nereye Yapılacak, E-Devlet Başvurusu
kocaeli-tki-evleri-nerede-yapılcak

TOKİ sosyal konut projeleri açıklandı. Cumhuriyet tarihin en büyük sosyal projesi olarak adlandırılan Toki sosyal konut projeleri çeşitli illerde toplamda 250 BİN adet yapılacaktır. Bizde bu yazımızda vatandaşları en çok merak ettiği sorulardan olan Kocaeli Toki evleri nereye yapılacak, Kocaeli’ye kaç konut yapılacak ve e-devlet üzerinden başvuru ve şartları hakkında bilgiler vereceğiz.

Toki Kocaeli Konut Başvurusu Ekranı

TOKİ tarafından yapılacağı açıklanan sosyal konutlar için beklenen gün geldi, günler öncesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan projenin başvuruları bugün itibari ile başlamıştır. Toki konut başvurusu nasıl yapılır, Toki Kocaeli başvuru şartları, Toki konutları Kocaeli başvuru ekranı ve aylık ödemeler hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır. Geç kalmadan başvurunuzu mutlaka gerçekleştirin.

Toki Arsa Başvuru Şartları

Toki tarafından yatırım amacıyla açık arttırma usulü satın alınabilecek toki arsaları şu illerde olacaktır; Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde yer alıyor. Toki arsa başvurusu için aranan şartlar ise şu şekilde ;

kocaeli toki evleri
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
 • Yoksul ve Dar Gelirli Olmak
 • Kendisinin, eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içerinde ev yapmaya müsait arsaya veya herhangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesinin karşılığı olan arsa payına sahip olmamak,
 • Daha önce 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümlerine tabi uygulamalardan faydalanmamış olmak.
 • İş yerleri için başvuru bedeli 2 bin lira olacak
 • TOKİ’nin yürüteceği proje kapsamında ilk olma özelliği taşıyan, “Küçük ve orta ölçekli sanayiciye yönelik 28 ilde oluşturulacak sanayi sitelerindeki 10 bin iş yeri” için başvuru bedeli 2 bin lira olarak belirlendi.
 • Projenin bu ayağına başvuruda bulunacaklardan, projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı veya o il sınırlarında faaliyette bulunan 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşı olması şartı aranacak.
 • Başvuru yapacaklardan ayrıca ustalık, iş yeri açma, ilgili oda kayıt veya vergi mükellefi belgesi ile e-Ticaret yapıldığına dair belgeler istenecek.
 • Sanayi sitelerindeki iş yerleri için başvuru yapacakların, kendisinin, eşinin ve 18 yaşından küçük çocuklarının mülkiyetinde sanayi dükkanı olmaması da gerekecek.

Kocaeli Toki Evleri Nereye Yapılacak

Kocaeli’de yaşayan vatandaşlar tarafından Toki sosyal konutlarının nereye yapılacağı merak konusuydu. Yapılan açıklama neticesinde konutların nereye yapılacağı netleşmiş oldu. İşte Kocaeli Toki evleri nereye yapılacak, kaç tane yapılacak ve hangi banka gibi sorularınızın yanıtı…

DERİNCE İLÇESİ SOPALI MAHALLESİ260 SOSYAL KONUTHalk Bankası
DİLOVASI İLÇESİ1150 SOSYAL KONUTHalk Bankası
GEBZE İLÇESİ(KİRAZPINAR)450 SOSYAL KONUTHalk Bankası
İZMİT İLÇESİ (SEKBANLI-SEPETÇİ)2255 SOSYAL KONUTHalk Bankası
KANDIRA İLÇESİ ORHAN MAHALLESİ85 SOSYAL KONUTHalk Bankası
KÖRFEZ İLÇESİ(İLİMTEPE)1000 SOSYAL KONUTHalk Bankası

Kocaeli Toki Peşinat ve Taksit Miktarı

618 bin liraya 2+1 evler, 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vade ile sahip olabilecek.

Toplam 850 bin liraya sahip 3+1 konutlar 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile yapılabilecek.

Peşinat yüzde ise %10 olacak belirlenmiştir. Peşinat ve taksit miktarları hakkında ki fikirlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

E-devlet Kocaeli Toki Başvuru Ekranı

E-devlet Kocaeli Toki başvuruları 14 eylül tarihi itibari ile başlamıştır. Vatandaşlar bugünden itibaren şehirlerinde bulunan Toki sosyal konut projeleri için başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Başvuru şartlarını okuduktan sonra size uygun olan evler için başvuruda bulunabilirsiniz.

TIKLA Kocaeli Toki Başvurusu Yap

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir