1. Anasayfa
 2. İş Başvurusu

Siirt çinko fabrikası iş başvurusu

Siirt çinko fabrikası iş başvurusu
siirt-çinko-fabrikası-iş-başvurusu-nasıl-yapılır

Siirt çinko fabrikası iş başvurusu, Siirt çinko fabrikası işçi alımları başladı, Siirt çinko fabrikası son durumu ve personel alımı hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Ülkemizin ilk çinko izabe tesisi Siirt’te kuruluyor. İnşaat tamamlanma aşamasına geldi ve makinalar kurulmaya başlandı.

Siirt’te Türk ve Arap sermaye ortaklığı ile ilk çinko izabe tesisinde sona doğru geliniyor. Son aşamalarının tamamlanması devam eden inşaatta üretime geçildiğinde toplamda 3000 kişi istihdam edilecek. İstihdamın yanı sıra bu tesis 250 milyon dolar yıllar ekonomimize katkıda bulunacaktır.

Siirt Çinko Fabrikası

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay: “Bu yatırımı bir fabrika olarak görmeyin, bu anahtardır. Firma bu yatırımlarla sınırlı kalmayacak başka yatırımları da buraya çekecek” “Türkiye’nin artık her tarafı her türlü yatırım yapmaya elverişli duruma geldi. Artık önümüzde terör diye bir sorun yok” açıklamasında bulundu.

Siirt çinko fabrikası yalnızca ülke ekonomisine katkı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda bölge halkının kalkınmasına da destek sağlayacaktır. Bu tesis hem ülkemiz hem de Siirt ilimiz için büyük bir adımdır. Siirt yatırıma müsait her anlamda zenginliklerle dolu eşsiz illerimizden biridir.

Siirt Çinko Fabrikası İş Başvurusu

Siirt çinko fabrikası işçi alımı ve iş başvurusu hakkında da bilgi veren Prof.Dr. Aktay mart ayı sonunda şimdilik 350 kişinin belirlenerek işe alınacağını bildirdi. Çinko fabrikasına işçi olarak alınan bu kişilerin öncelikle 2 aylık bir eğitim görecekleri ve başarılı bulunan personellerin iş başı yapacağını söyledi.

Konuşmalarında işe alımların ve iş başvurularının başladığını belirten Aktay iş başvurusu hakkında çok fazla detay vermezken başvuruların inşaatın devam ettiği bölgeden yapılacağını düşünmekteyiz. Önemle belirtmek isteriz ki Siirt çinko fabrikası iş başvuru formu yoktur, henüz işçi ve personel alımlarının nasıl gerçekleşeceği hakkında detaylı bir bilgi bulunmamaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir