112 Çağrı Merkezi İş Başvurusu

0
374

Hayat kurtaran numaralar dediğimiz zaman aklımıza bir çok numara gelmektedir. Bunların başında genellikle 155 polis, 156 jandarma, 110 itfaiye, 112 ambulans gelmektedir. Bu numaralar ve bunlara benzer daha bir çok acil durum kısa numaraları vardır. Acil durumlarda vatandaşlar panik halinde yanlış numaraları arayabilmektedir. Bu yüzden devlet son yaptığı çalışma ile bu acil durum numaralarını 112 çatısı altında toplamıştır.

Böylelikle 112 çağrı merkezinde personel ihtiyacı artmaktadır. Bizde bu yazımızda 112 çağrı merkezine işçi alımı ne zaman, 112 çağrı merkezi iş başvurusu nasıl yapılır, 112 çalışma şartları nelerdir gibi sorular başta olmak üzere aklınızda ki tüm sorulara cevap bulacağız. Çağrı merkezlerinin tamamı tek çatı altında toplanınca bir çok farklı pozisyonda iş imkanı doğmuştur.

Acil durum ve ihbarlar için 122’yi arayan vatandaşlara en kısa sürede cevap verilmesi çok önemlidir. Bu çağrı merkezi yaklaşık 85 milyon kişiye hitap etmektedir ve her yıl milyonlarca çağrı almaktadır. Bu yüzden mağdur vatandaşlara veya ihbarlara en kısa sürede müdehale edebilmek için her yıl binlerce işçi alımı, memur alımı, çağrı merkezi personeli alımı yapılmaktadır.

112 çağrı merkezi sadece çağrı personeli alımı yapmamaktadır. Bunun yanında tekniker, büro personeli, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, büro memuru, sözleşmeli personel, engelli personel, mühendis, şehir plancısı, arşiv uzmanı başta olmak üzere farklı pozisyonlara da işçi alımı yapılmaktadır.

112-çağrı-merkezi

112 Çağrı Merkezi İş Başvurusu

Çağrı merkezleri İçişleri Bakanlığına bağlı Valilikler bünyesinde hizmet vermektedir. Kurum İçişleri Bakanlığına bağlı olduğu için tüm işçi alımları,memur alımları için ilanlar bakanlık tarafından verilmektedir. Bakanlık ihtiyaç duyuldukça yeni iş ilanları yayınlayarak personel alımları yapmaktadır. 122 çağrı merkezinde iş imkanı yakalayabilmek için İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu ilanları takip etmeniz gerekmektedir.

Çağrı merkezi iş ilanlarını icisleri.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz. Bunun haricinde aşağıda bulunan başvuru formu üzerinden aktif iş ilanlarını, açık iş pozisyonlarını ve diğer iş ilanlarını takip edebilir, size uygun olan işlere başvuruda bulunabilirsiniz.

112 Çağrı Mekezi İş Başvurusu İçin TIKLAYIN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz