İBB İş Başvurusu – Personel Alımı 2020

4
380

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimler sonrasında bir çok yeni işçi alımı gerçekleştirmişti. İbb’nin açıkladığı son iş ilanında 2020 yılında yine yüksek rakamlarda personel alımı gerçekleştirileceği yönündedir. Bizde bu yazımızda İbb iş başvurusu nasıl yapılır, ibb 2020 iş başvuru şartları nelerdir ve 2020 ibb personel alımı tarihleri hakkında bilgiler vereceğiz, yazımızdan tüm detaylarını detayları öğrenebilirsiniz.

İstanbul, ülkemizin popüler, en gelişmiş aynı zamanda tüm dünya tarafından bilinen ve sosyal, kültürel ve tarihi anlamda da ülkemizin gözdesidir. Son 2020 yılı verilerine göre istanbul toplam nüfusu 15 milyonun üzerindedir. Bir çok ülke nüfusunu bile geçen İstanbul’un toplamda 39 ilçesi vardır.

Böylesine büyük bir mega kenti yönetmek oldukça zordur. Bu yüzden İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl binlerce yeni işçi alımı yapmak durumunda kalmaktadır. Personel alımı ilanları İbb bünyesinde iş ilanları ile halka duyurulmaktadır. İbb tarafından yayınlanan iş ilanlarında açık iş poziyonları, iş olanakları, ibb personel alımı şartları gibi bir çok bilgi yer almaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi işçi alımlarında bir çok farklı iş pozisyonu için çeşitli şartlar aramaktadır. İş başvuru formu ve personel alımı tarihleri hakkında bilgi almak ve forma ulaşmak için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayabilirsiniz.

ibb personel alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Türkiye’de belediyeler personel alımı yaptıklarında, personel giderlerini belediye bütçesinden karşılamaktadırlar. Durum böyle olunca işçi alımlarında yazılı sınava tabii tutulmayıp yalnızca sözlü sınava tabii tutulabilmektedirler. İbb bu yıl bir çok pozisyona personel alımı gerçekleştirecektir. Bunların arasında en fazla alım yapılacak olan alanlar, temizlik işçisi alımı, zabıta alımı, teknisyen alımı ve güvenlik görevlisi alımıdır.

İbb Memur Alımı 2020

İstanbul Büyükşehir Belediyesi diğer tüm ilanlarında olduğu gibi pozisyona göre farklı personel alım şartları sunmaktadır. Son yıllarda belediye bünyesine avukat,mimar, mühendis,şehir ve bölge plancısı, veteriner, kimyager, teknisyen, tekniker, fizikçi, çocuk eğiticisi, sosyolog, sağlık memuru, eczacı, kütüphaneci, ekonomist, temizlikçi ve güvenlik görevlisi alımları yapılmaktadır.

Sizde aşağıda vermiş olduğumuz ibb resmi sitesinde bulunan iş ilanlarından kendinize en uygun işi seçerek başvuruda bulunabilir. Bu siteye giriş yaptığınızda önünüze bir arama bölümü gelecektir. Bu bölüme iş pozisyonu, şirket veya sektör adı yazarak arama yapabilir ve size en uygun işi bulabilirsiniz. Arama sonucunda çıkan sonuçlarda ilanların yayınlanma ve son başvuru tarihleri yer almaktadır buna göre başvurularınızı yapabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Benim eşiminde işi yok, ibb iş başvuru formunu doldurduk bekliyoruz umarım kısa sürede iş başvurumuza cevap gelir. Koronavirüsünden sonra herkes iş sıkıntısı çekmeye başladı.

  2. istanbul büyük şehir belediyesine iş başvurusunda bulundum acaba ne zaman sonuçlanır bir bilginiz varmı. Korona virüsten dolayı işsiz kalmıştım umarım kısa sürede iş başvuruma olumlu cevap alabilirim.

  3. İstanbul büyükşehir belediyesi 2020 yılında çok az işçi alımı yaptı. Ben bir kaç ay önce başvuruda bulundum daha cevap gelmedi umarım kısa sürede gelir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz