1. Anasayfa
 2. Devlet Başvuruları

İBB Tablet Başvurusu-Ücretsiz 40 BİN Tablet

İBB Tablet Başvurusu-Ücretsiz 40 BİN Tablet
İBB-ücretsiz-tablet-başvurusu-40-bin-tablet

İBB ücretsiz tablet dağıtmaya devam ediyor, İBB askıda tablet uygulaması ile binlerce öğrenciyi tablet sahibi yapıyor. Peki İstanbul Büyükşehir Belediyesi bedava tablet başvurusu nasıl yapılır, İBB tablet başvuru formu ve İBB tablet başvurusu sorgulama nasıl yapılır ? Tüm sorularınıza yazımızda cevap bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir belediyesi askıda tablet uygulaması ile durumu ile olmayan öğrencilerin eğitimden uzak kalmamasını sağlıyor. Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklama ile 40 bin tablet dağıtacaklarını bunu 2 öğrenci olan eve 1 tablet 3 öğrenci olan evlere ise 2 tablet şeklinde dağıtacaklarını da belirtti. İBB askıda tablet uygulaması nedir, İBB tablet başvurusu nasıl yapılır sorularının tüm detayları…

İBB Askıda Tablet Başvurusu

Ekrem İmamoğlu eğitimdeki eşitsizliği bozmak ve tüm öğrencilerin aynı düzeyde eğitim almalarını sağlayan askıda tablet uygulaması ise pandemi döneminde eğitime büyük destek vermiştir. Toplamda 40 bin öğrenci tabletleri ile buluşarak eğitimlerine devam etme şansını yakalıyor.

Tablet dağıtma işlemlerinin mart sonu, nisan başı itibariyle bitirilmesinin planlandığını kaydeden İmamoğlu, “Bu zor günleri, hep beraber, büyük bir dayanışmayla, özveriyle, şeffaflıkla, doğru bir sistemle, en doğru bir biçimde atlatırız, diye umut ediyorum.” dedi.

İBB tablet başvurusu

İBB Ücretsiz Tablet Başvuru Şartları Nelerdir ?

Ücretsiz tablet başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin karşılaması gereken bir takım şartlar vardır. Bunun sebebi tablet dağıtımı yaparken öğrencilerin mağdur olmamasıdır. Tablet sayısı belirli olduğu için durumu iyi olan öğrenciler başvuru yaparak tablet alırlarsa gerçekten ihtiyacı olan öğrenciler bundan mahrum kalabilir.

Ücretsiz Tablet Başvuru Genel Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • Öğrencinin kendisinin İstanbul’da ikamet etmesi
 • Şehit çocukları, yetim ve öksüz çocukların ilköğretim veya lise öğrencisi olması
 • Engelli çocukların ilköğretim/lise veya MEB onaylı özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görüyor olması
 • Öğrencinin normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam etmesi
 • Devlet okulu veya vakıf/özel okullarda %100 burslu okuyor olması
İBB-ücretsiz-tablet-başvurusu-40-bin-tablet

İBB Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli eğitim bakanlığı kontrolünde dağıtımı yapılan tabletlerin içerisinde 25 GB kotalı internet paketleri bulunmaktadır. Tablet dağıtımı yapılırken ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı dikkate alınmaktadır.

İBB ücretsiz tablet başvurusu yapmak için aşağıda linkini vermiş olduğumuz siteye girerek başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. İBB tablet başvuru formunu doldurma işlemini yaparken bilgilerinizin eksik ve yanlış olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tablet Başvurusu İçin Şu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir

İBB Tablet Başvuru Formu İçin TIKLAYIN.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Kızımın tableti yok canlı derse giremiyor ve engelli maddi durumumuz yok

 2. 3 sene önce

  Kiraccyım 4 çocugum var 3tanesi okuyor rıca etsem çocuklarımada taplet verirmisin iz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir