MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu ve Şartları

0
273

Pandemi nedeniyle uzak eğitimler devam ederken , milli eğitim bakanlığının yapmış olduğu açıklama tüm öğrenci ve velileri oldukça mutlu etti. Milli eğitim bakanlığı uzaktan eğitime destek için ihtiyaç sahibi 500 bin öğrenciye tablet dağıtılacağını açıkladı ve ücretsiz tablet dağıtımı başladı.

Ücretsiz tablet başvurusu yapmak isteyen öğrenciler MEB 500 bin tablet başvuru formu arayışına girmişken bazı il ve ilçe belediyeleri ücretsiz tablet başvurusu kabul etmeye ve tabletleri dağıtmaya başladı. Peki MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır ? Ücretsiz tablet alma şartları nelerdir gibi sorularınızın yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ücretiz Tablet Ne zaman ve Nasıl Dağıtılacak

Tablet dağıtımı il Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından okullara gönderilecek ve öğretmenler tarafından öğrencilere dağıtılacaktır. Tablet dağıtımında kimsenin mağdur olmaması için öğrencilerin aile gelir durumları, evdeki eğitim alan kardeşlerin sayısı ve yüz yüze eğitime başlanıp başlanmadığı gibi kriterler göz önünde bulundurulacaktır. Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır ? MEB ücretsiz tablet başvuru formuna nasıl ulaşılacağı gibi soruları Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK yanıtladı. İşte tüm detaylar…

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Meb tarafından ücretsiz olarak dağıtılacak olan 500 bin tablet başvuru formu veya başvuru linki bulunmamaktadır. Bu işlem il Milli Eğitim Müdürlüklerince aile gelir durumu okuyan öğrenci sayısı ve yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterlere gire yapılacaktır. MEB tarafından belirlenen öğrencilere okul müdürlüklerince tablet dağıtımı yapılacaktır.

Ücretsiz tablet dağıtımına bazı il ve ilçe belediyeleri MEB’ den bağımsız bir şekilde tablet dağıtımına başladı. Bu belediyelere aşağıda bulunan linklerden ulaşabilir ve ücretsiz tablet başvurusunda bulunabilirsiniz. Uygun görülmesi halinde tablet teslimatı yapılacaktır.

Bağcılar Belediyesi Tablet Başvurusu

Bağcılar belediyesi koronavirüs sebebiyle yüz yüze eğitime ara verildi, eğitim dijital ortamda devam devam etmektedir. Bağcılar belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için ücretsiz tablet dağıtarak eğitime destek oluyor. Aşağıdaki linkten bağcılar belediyesi tablet başvuru formuna ve başvuru şartlarına erişebilirsiniz.

Bağcılar Belediyesi Tablet Başvurusu için TIKLAYIN

Yeşilyurt Belediyesi Ücretsiz Tablet Başvurusu

Yeşilyurt belediyesi online ortamda verilen eğitime destek olmak amacıyla ilçede ikamet eden, aile geliri iyi olmayan ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen öğrencilere ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımı yapmaktadır. Sizde Yeşilyurt ilçesinde ikamet ediyor ve gerekli şartları karşılıyorsanız aşağıda bulunan linkten başvuru formuna ve başvuru şartlarına ulaşabilirsiniz.

Yeşilyurt Belediyesi Tablet Başvurusu için TIKLAYIN

Sancaktepe Belediyesi Tablet Başvurusu

Gönülden Gönüle tablet projesi ile eğitimin dijital ortamdan devam ettiği bu zorlu dönemde ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtmaktadır. Tablet dağıtma seferberliğini proje haline getiren Sancaktepe belediyesi eğitime oldukça fayda sağlamaktadır. Projeyi il Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüten Sancaktepe belediyesi başvuru şartlarını karşılayan herkese ücretsiz tablet dağıtmayı amaçlamaktadır. Aşağıdaki linkten başvuru formuna ve başvuru şartlarına ulaşabilirsiniz.

Sancaktepe Belediyesi Tablet Başvurusu için TIKLAYIN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz