1. Anasayfa
 2. Devlet Başvuruları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu
bursa-kart16-başvurusu-ve-sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 nedir ? Kart16 başvurusu nasıl yapılır, Kart16 kimlere verilir, Kart16 başvuru sorgulama ve kart16 başvuru formu hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Kart16 Bursa Büyükşehir belediyesinin vakıf bank ile anlaşma sağlayarak çıkarttığı ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilen bir sosyal yardım kartıdır. İşte Kart16 hakkında merak edilen diğer detaylar…

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 ile ihtiyaç sahibi ailelerin rencide olmadan alışveriş yapmalarını sağlayan vakıf bank kredi kartı görünümünde bir sosyal yardım kartı vermektedir. İçerisine belli bir miktar para yatıran belediye ihtiyaç sahibi vatandaşların rahatlıkla alışveriş yapmasını sağlamaktadır.

Kart16 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Kart16 yardım kartı başvurusu başvurusu nasıl yapılır sorusu son günlerce bursa halkı tarafından sıkça sorulmaktadır. Bursa büyükşehir belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere vakıf bank ortaklığı ile çıkartılan kart16 başvurusu yapmak için belediyenin resmi internet sitesinde bulunan kart16 başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Bursa büyükşehir belediyesi resmi web sitesi üzerinden kart16 başvuru formunu doldurmak için https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru bu linke tıklamanız yeterli olacaktır. Başvuru formunu doldururken bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Kart16 Kimlere Verilir?

Kart16 kimlere verilir sorusunun cevabı ise kartın çıkartılış amacında saklıdır. Bursa Büyükşehir Belediyesi kart16 sosyal yardım kartını Bursa ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere vermektedir. Yardımın bu kart aracılıyla verilmesinin en önemli sebebi vakıf bank ortaklığıyla çıkartılarak bir kredi kartı görünümünde olmasıdır, böylelikle kartı kullanan vatandaşlar alışveriş yaparken rencide olmayacaklardır.

Bursa kart16 sosyal yardım kartı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvuru Sorgulama

Kart16 başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvuru durumunuzu öğretmen için ALO 153 der ortağınız hattını arayarak başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca diğer sosyal yardımlarla ilgili durumunuzu da yine aynı hattı arayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Kart16 Limiti Ne Kadar ? – Kart 16 para ne zaman yatar ?

Kart16 almak için başvuruda bunan vatandaşların en çok merak ettiği sorular ise kart16 limiti ne kadar ve kart16 para ne zaman yatar sorularıdır. Bursa Büyükşehir Belediyesi kart limiti belirlerken ailenin gelir durumuna göre karar vermektedir bu yüzden her aileye farklı limitler verilmektedir.Kart16 para ne zaman yatar sorusun cevabı da yine aynı şekildedir. Kişiye özel limit koyulduğu gibi paranın yatırıldığı tarihte yine özeldir.

Kart16 Hangi Marketlerde Geçerli ?

Kart16 diğer özel alışveriş kartları gibi belirli mağazalarda değil, bursa sınırları içerisinde vakıfbank kredi kartının geçerli olduğu her yerde kullanılabilir. Kartın vakıfbank ortaklığı ile çıkartılmasının amacı alışverişlerin rahatlıkla her yerden yapılabilir hale getirilmesidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Meraba ben recebiye dalkiran ben yartim kartin dan yararlan mak istiyorum

 2. 2 sene önce

  Kart 16 yardimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir