1. Anasayfa
 2. Burs Başvurusu

SEY Vakfı Burs Başvurusu 2023

SEY Vakfı Burs Başvurusu 2023
sey-vakfı-burs-başvurusu

SEY vakfı burs başvurusu, SEY vakfı burs başvuru formu, SEY vakfı burs başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir gibi sorularınıza yazımızda yanıt bulabilirsiniz. Semra & Enver Yücel Vakfı 2020 yılında kurulan ve öğrencilere burs imkanı sağlayan bir vakıftır.

Semra & Enver Yücel Vakfı (SEY) 2020 yılında kurulmuş ve ilk burs imkanını yine bu yıl içerisinde 75 öğrenci ile gerçekleştirmiştir. Vakıf bu yıl ikinci burs döneminde bu sayıyı 125 öğrenciye 6 milyon TL burs vererek devam ettirecektir.

SEY Vakfı Bursu Hakkında

SEY vakfı kurulduğu günden günümüze kadar binlerce öğrenciye burs imkanı sağlamış, ayrıca ailelere de de yardımda bulunmuş, çeşitli illerde seminerler düzenlemiş, düzenlediği yarışmalar neticesinde binlerce öğrenciye yardımda bulunmuştur.

SEY Vakfı koronavirüs sürecinde uzatan eğitim alan öğrencilerin eşit imkanlara sahip olması amacıyla özellikle köy okullarına ve öğrencilere tablet ve bilgisayar yardımı yaparak eğitime desteğini her zaman göstermiştir. Vakıf ikinci burs başvurusu döneminin başladığını yakın zamanda duyurmuştur.

Semra & Enver Yücel Vakfı, maddi durumu kötü olan, asgari ücret ile geçinmek durumunda olan veya anne babası işsiz olan 125 ana okulu ve ilk okul öğrencisine bu yıl burs verecektir. Burs almaya hak kazanan öğrencinin velisi vakıfla birlikte evlerine yakın bir okul belirtecek ve vakıf okulun tüm eğitim ücretlerini ve eğitime bağlı yemek, kıyafet, kitap, servis gibi giderlerini, öğrencinin bütün ilk okul hayatı boyunca karşılayacaktır.

sey-vakfi-burs-basvurusu-1

SEY Vakfı Burs Başvurusu ve Şartları

SEY Vakfı burs başvurusu için gerekenler hakkında bir açıklama yapmış ve bu bursu almak için herhangi bir sınav vs. olmadığını yalnızca maddi durumu kötü olan ailelerin çocuklarına bu yardımların yapılacağını belirtmiştir.

Vakfın başkanı Hüseyin YÜCEL yapmış olduğu açıklamada “Dünyadaki pek çok kurum öğrencilere burs verme koşulunu sınavlardaki başarısına bağlıyor. Fakat bu bazen doğru bir kriter olsa da, özellikle bizlerin burs verdiği ana okulu ve ilk okul kademesi için doğru bir kriter olamaz. Öğrenmeye açık, ne verirseniz alabileceğiniz, tabir doğruysa ağaç yaşken eğilecek bu yaş grubunu seçmenin yolu asla sınav değil.

Çünkü bu çocukların hepsi aslında aynı. Yalnızca bazılarının ailesinin ekonomik şartları daha iyi, bazılarının daha kötü… Biz bu nedenle burs vermenin tek koşulunu çocuğun anne babasının ekonomik durumuna bağladık. Burs sonrası da çocuklarımızın geleceğine ipotek koyup, mezun olunca bizimle çalışacaksınız, şöyle yapacaksın, böyle yapacaksın da demiyoruz. Tek amacımız eğitimde fırsat eşitliğini yaratmak. ” dedi. “

SEY Vakfı Burs Başvuru Formu

SEY Vakfı Burs Başvuru formu vakfın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmıştır. Başvurular 19 nisan da başlayıp 9 mayıs da sona erecektir. Burs başvurusu için www.seyvakfi.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Başvurular incelendikten sonra seçilen 125 öğrencinin ailesine haziran ayında geri dönüş yapılacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir