Tog Burs Başvuruları, Sorgulama

0
82

TOG Ne İş Yapar ?

Aralık 2002’de gençlerin öncülüğünde kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı genç öğrencilere, öğretmen çocuklarına ve yardıma ihtiyacı olan öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Bizde bu yazımızda sıkça sorulan TOG burs başvurusu nasıl yapılır, TOG kardelen bursu nedir ve TOG bursu ne kadar ? gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

TOG Vakfı Gençlik Burs Başvurusu

Toplum gönüllüleri vakfı maddi sıkıntılar yaşayan başarılı öğrencilere karşılıksız burs imkanı sağlamaktadır. TOG vakfı gençlik bursu şartları hakkında tüm detaylar aşağıda bulunmaktadır.

TOG Vakfı Gençlik Burs Başvuru Şartları

Toplum gönüllüleri vakfı gençlik bursuna kimler başvuruda bulunabilir ? İşte Başvuru Şartları ;

  • TOG gençlik bursuna başvuruda bulunabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundasınız.
  • Lisans veya önlisans programlarından birinde eğitiminizin devam ediyor olması gerekmektedir.
  • Devlet veya vakıf üniversitesinde birinci veya ikinci öğretim olarak eğitime devam eden tüm öğrenciler başvuru da bulunabilmektedir.
  • Üniversiteye kaydını yeni yatıran öğrenciler ile birlikte hazırlık sınıfını bitirip birinci sınıfa geçiş yapan öğrencilerde başvuruda bulunabilirler.
  • Farklı bir kurum yada kuruluştan burs alan öğrenciler bunu bildirdikleri sürece başvuru yapmalarında bir sakınca yoktur.

TOG Vakfı Kardelen Burs Başvurusu

Tog Kardelen Bursu Nedir ?

Toplum gönüllüleri vakfı kardelen bursu , kadınların eğitim hayatında daha sık yer almalarını amaçlayan, maddi sıkıntılar yaşayan kadınlara karşılıksız verilen burstur. Kardelen bursu başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

TOG Kardelen Bursu Başvuru Şartları Nelerdir ?

  • Toplum Gönüllüleri vakfı kardelen bursundan faydalanabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalısınız.
  • Üniversite de kaçıncı sınıfta olduğunuzun bir önemi yoktur yeni başlayanlar veya ara sınıfta olanlar başvuruda bulunabilir.
  • Devlet veya vakıf üniversitesinde lisans veya önlisans bölümlerinde okumanız gerekmektedir.

Kardelen Bursuna Hangi Bölümler Başvurabilir ?

TOG kardelen bursuna başvuruda bulunacak olan kadın öğrencilerin okluyor olması gereken bölümler şu şekildedir; Bütün Mühendislikler, Fen Edebiyat Fakültesinde bulunan Sayısal bölümler, Hukuk Fakültesi, İktisat, İstatistik, İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerde okumakta olan kadın öğrenciler başvuruda bulunabilirler.

TOG bursu geri ödemeli mi ?

Toplum gönüllüleri vakfı tarafından sağlanan burs geri ödemeli değildir. TOG bursiyerlerden sorumluluk projelerine katılmalarını rica etmektedir.

TOG Burs Başvurusu Sorgulama

Toplum gönüllüleri vakfı burs başvursunda bulunduktan sonra sonuçlar belirli bir süre sonra paylaşılmaktadır. Burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

TOG BAŞVURU SORUNU İÇİN TIKLAYIN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz