1. Anasayfa
 2. Burs Başvurusu

Diyarbakır Belediyesi Burs Başvurusu

Diyarbakır Belediyesi Burs Başvurusu
diyarbakır-belediyesi-burs-başvurusu

Diyarbakır belediyesi burs başvurusu nasıl yapılır ? Diyarbakır valiliği burs başvurusu ekranı ve Diyarbakır belediyesi burs başvuru tarihleri ve şartları hakkında detaylı bilgileri yazımızdan edinebilirsiniz. Diyarbakır belediyesi üniversiteye bu yıl ilk kez kayıt yaptıran öğrencilere tek seferlik 750 lira destek veriyor. İşte üniversite öğrencilerine verilecek olan burs hakkında tüm detaylar…

Diyarbakır belediyesi “Yeni Üniversitelilere Destek Projesi” adı altında bu yıl üniversiteyi kazanan ve kayıt yaptıran öğrencilere 750 lira destek ödemesi yapacak. Diyarbakır valisi Münir Karaloğlu tarafından yapılan açıklamada Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Devlet, Özel veya vakıf üniversitesi fark etmeden üniversiteye ilk kez kayıt yaptıran öğrencilere 1 defaya mahsus 750 lira destek ödemesi yapılacak.

Diyarbakır Valiliği Burs Başvurusu

Diyarbakır Belediyesi Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Diyarbakır belediyesi burs başvurusu verileceği açıklandıktan sonra öğrenciler tarafından en çok merak edilen soru burs başvurusu nasıl yapılır ve diyarbakır belediyesi burs başvuru tarihleri oldu. Diyarbakır valiliği burs başvurusu için öğrenciler https://destek.diyarbakir.bel.tr/ adresinden TC kimlik numarası ve ad, soyadı bilgilerini girerek başvuru yapabilecek. 27 Eylül Pazartesi günü başlayan başvurular 10 Ekim Pazar günü saat 23.59’a kadar devam edecek.

Burs Başvurusu Hakkında Detaylar

Diyarbakır Valisinin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ”Diyarbakır’da ikamet eden bu yıl için 2 yıllık veya 4 yıllık herhangi bir örgün eğitime kayıt olan üniversiteli gençlerimize Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak 750 ₺ eğitim desteği veriyoruz. Hayırlı olsun.” mesajını yayınladı.

Burs Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur ?

 • Öncelikle https://destek.diyarbakir.bel.tr adresine girdikten sonra sol menüden ” Başvuru Yap ” sekmesine tıklayın.
 • Ardından önünüze gelen ekranda kişisel bilgileriniz ile birlikte İBAN numaranızı da yazabileceğiniz formu doldurun. ( İBAN numarasının öğrenci adına açılmış banka hesabına ait olması zorunludur.)
 • Yukarıdaki aşamayı tamamladıktan sonra ileri butonuna tıklayarak veli bilgileri kısmından veli bilgilerini de doldurduktan sonra sonraki aşamada yerleştirme ve öğrenci belgesini hakkında bilgileri e doldurun.
 • Son aşamada ise görüntüleme ve kaydetme kısmı gelecek bilgilerinizin doğru olduğuna emin olduktan sonra kaydet butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir