2022 KYK Burs Kredi Miktarı-KYK Yurt Fiyatları

2022 burs kredi miktarı ne kadar ? burslara zam gelecek mi ? 2022 KYK yurt fiyatları ne kadar tüm sorularınızın yanıtı yazımızda… Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrencilere müjdeli haber geldi. 2022 yılı kredi ve burs miktarları artacak mı sorusuna yanıt en yetkili kişiden Cumhurbaşkanı’ndan geldi.

2022 KYK burs miktarına zam ve KYK kredi miktarına zam yapılacağını açıklayan Erdoğan yeni güncel KYK burs miktarlarını da açıkladı. Kredi ve Yurtlar Kurumunun sağlamış olduğu kyk burs ücreti ve kyk kredi imkanından bir çok öğrenci faydalanmaktadır. KYK burs ve kredi başvurusu sonuçları önceki haftalarda açıklanmıştı öğrenciler tarafından merak edilen bir diğer şey ise burslara ve KYK kredilerine zam yapılıp yapılmayacağıydı.

2022 Burs ve Kredi Ne Kadar ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamada burs ve kredi miktarlarını merak eden öğrencilere büyük müjdeyi verdi ve bizzat kendisi 2022 burs miktarını ve KYK kredi miktarlarını açıkladı. İşte 2022 KYK burs miktarı ve KYK kredi miktarı.

KYK BURS VE KREDİ

Lisansta 550’den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz.
Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz.
Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz.

İlginizi Çekebilir :  2022 Yüksek Lisans Burs-Kredi Başvurusu

Açıklanan rakamların öğrencilerin hesaplarına ocak ayından itibaren yatırılacağı açıkladın. Bu zamlarla birlikte lisans öğrencilerin almış olduğu burs miktarına %18 zam yapılmış oldu.

2022 KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR ?

2022 KYK burs ücreti ne kadar sorusu aylardır öğrenciler tarafından merak edilmekteydi. Yapılan açıklama ile yapılan zamlar açıklandı ve 2022 KYK burs ve kredileri zam miktarı açıklandı ve 2022 yılında uygulanacak olan rakamlar aşağıda snulunmaktadır.

2022’de kredi ve ya burs 650 lira,

Öğrenim kredisi rakamları Ocak 2021 ayından itibaren yüksek lisansta bin 300 lira, doktorada bin 1950 lira olarak uygulanacak.

2022 KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar ?

KYK 2022 yurt ücretleri yine öğrenciler tarafından merak edilenler arasındadır. Yeni yapılan açıklamaya göre 2022 yurt ücretleri 200 TL’dir. Bu rakam standart KYK yurdunda kalan öğrenciler içindir. Yüksek standartlara sahip KYK öğrenci yurdu fiyarları ise 215 tl ile 340 tl arasında değişmektedir.

KKTC KYK yurt ücretleri de açıklandı. Buna göre KKTC KYK yurdunda kalan öğrencilerin aylık ödemesi gereken yurt ücreti 400 tl olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir :  Kızılay 400-500 TL Yardım Başvurusu Yap

KYK Bursunu Kimler Alabilir ?

KYK bursunu kimler alabilir, KYK bursunu alabilmek için bazı kriterler vardır bunları yerine getiren tüm öğrenciler KYK bursu alabilmektedir. İşte KYK bursunu alabilecek öğrenciler..

  • Ön Lisans Öğrencileri KYK bursu alabilir.
  • Lisans öğrencileri KYK bursu alabilir.
  • 2 yıllık bir okuldan mezun olan daha sonra 4 yıllık okulun 3. sınıfından devam ederek dikey geçiş yapan ve ara vermeden devam eden öğrenciler KYK bursu alabilmektedir.
  • Yüksek lisans öğrencileri KYK bursundan faydalanabilmektedir.
  • Yönetim kurulu tarafından belirlenen amatör milli sporcular da bu burstan faydalanabilmektedir.
  • Not: Hazırlık sınıfı öğrencileri KYK bursundan faydalanamazlar. Ayrıca bir öğrenci hem burs imkanından hem de kredi imkanından faydalanamaz.

Diğer Burs Başvurularına da Bakabilirsiniz

Ali Ağaoğlu Burs Başvurusu

Belediye Burs Başvurusu,Şartlar,Ücretler

Tog Burs Başvuruları, Sorgulama

2021 Devlet Burs Başvuruları

Rate this post

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz