1. Anasayfa
 2. Devlet Başvuruları

Yerli Aşı Gönüllü Başvurusu Yap

Yerli Aşı Gönüllü Başvurusu Yap
Yerli-Aşı-gönüllü-başvurusu-nasıl-yapılır

Yerli aşı gönüllü başvurusu nasıl yapılır, yerli aşı gönüllü olmak için gerekenler nelerdir, yerli aşı deneme başvurusu, aşı gönüllüsü nasıl olunur gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Bizde bu yazımızda yerli aşı gönüllü başvurusu hakkında aklınızda ki tüm sorulara yanıt vereceğiz.

Ülkemizin yeni coronavirüs aşısı üretimine çok az bir zaman kala son günlerde en çok konuşulan konulardan biri de yerli aşı gönüllü başvurusudur. Taleplerin çok fazla olduğunu belirten sağlık bakanlığı bu konu hakkında detayları da paylaştı.

Yerli Aşı Başvuru Şartları Nelerdir ?

Sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yerli aşı gönüllü başvurusu yapmak isteyen vatandaşları taşımaları gelen bazı özellikler vardır. Öncelikle gönüllü olmak için 18-59 yaş arasında olmanız gerekmektedir. Covid-19 virüsüne yakalanmamış vatandaşların ‘https://covid19asi.calismasi.info’ adresinden veya 0850 811 18 80 telefon numarasını arayarak gönüllü olabilecekleri bildirildi. Açıklamada, “Covid-19 aşısının, toplamda 12 bin 450 gönüllü üzerinde uygulanması planlanıyor.

Yerli Aşı Gönüllü Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yerli aşı çalışmalarının hızla devam ettiği ve yakın zamanda aşının uygulanabilir hale gelmesi beklenmektedir. Yerli aşı için gönüllü olmak isteyen vatandaşlar heyecanla başvuruların nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Sağlık bakanlığı ise bu sorulara cevap vermek için bir açıklamada bulundu.

yerli-gonullu-asi-basvurusu-yap

Aşının ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanacağı söylenirken gönüllü olarak deneme aşısı olmak isteyen vatandaşlar ise yerli aşı gönüllü başvuru formunu doldurarak taleplerini bildirebilirler. Başvuru için detaylı bilgiler ve başvuru formu yazımızın devamında yer almaktadır.

Yerli Aşı Başvuru Formu

Gönüllü vatandaşlar üzerinde yapılacak denemelerde, her 3 kişiden 2’sine gerçek aşı uygulanacak. Bu sayede gerçek aşı ile aşı olmayanlar arasında etki farkı ortaya konulabilecek. Çalışmanın bitiminde, plasebo kolundaki tüm gönüllüler de tekrar merkezlere davet edilecek ve gerçek aşı uygulaması yapılacak” denildi. Yerli aşı gönüllü başvurusu hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki linkte bulabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yerli Aşı Başvuru Formu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir