Online Öğrenci Akbili Başvurusu 2022

istanbul-kart-ögrenci-akbili-basvurusu

Online öğrenci akbili başvurusu nasıl yapılır? kimler öğrenci akbili başvurusu yapabilir, Öğrenci kartı için ne gerekli 2022 gibi sorular akbil çıkartmak isteyen öğrenciler tarafından merak edilmektedir. Bizde bu yazımızda İstanbul öğrenci akbili hakkında gerekli tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız.

İstanbul’da yaşayan öğrenciler öğrenci akbili başvurusunu bireysel ve online olarak internet üzerinden yapabilmektedir. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik zorluklarla birlikte İBB akbil ücretlerine de zam geldi. Öğrenciler için çok daha uygun fiyatlarla ulaşma imkan veren İBB öğrenci akbili uygulaması öğrenciler için büyük bir avantaj olmuştur.

Online Öğrenci Akbili Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Öğrenci akbili ile ulaşım araçlarını kullan daha uygun fiyatlarla kullanmak isteyen öğrenciler özellikle son zamlardan sonra öğrenci akbili başvurusu yapmaya başlamışlardır. İnternetten öğrenci akbili başvurusu yapmak isteyenlerin öncelikle https://bireysel.istanbulkart.istanbul/ resmi internet sitesine girerek kayıt olmaları gerekmektedir.

İstanbul Kart sistemine kaydınızı tamamladıktan sonra kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı sisteme yükleyiniz. Başvuru ücretini ödemek için kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Ödeme işlemini de gerçekleştirdikten sonra vermiş olduğunuz adrese İstanbul öğrenci akbilinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Kısa Çalışma Ödeneği Başvurusu

İstanbul’da bulunmayan veya PTT geldiğinde evinizde sizi bulamayarak geri döndüyse İETT öğrenci İstanbulkartları Karaköy’de bulunan İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne geri gönderilmektedir. Bizzat giderek kartınızı oradan teslim alabilirsiniz.

akbil başvurusu

Bireysel Öğrenci Akbili Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bireysel öğrenci akbili başvurusu yapmak isterseniz eğer size en yakın İstanbulkart başvuru merkezini ziyaret edebilirsiniz. Bu merkezler genellikle şehir merkezlerinde veya metro yakınlarında yani ulaşımın kolay olduğu yerlerde bulunmaktadır. Kolay bulmak için gitmeden önce bulunduğunuz ilçeye en yakın başvuru merkezini internetten araştırabilirsiniz.

İstanbulKart, öğrenci akbili başvurusuna bizzat gittiğinizde yanınızda nüfus cüzdanınızı, 1 adet fotoğrafınızı ve öğrenci belgenizi götürmeye unutmayınız. Belgelerinizle birlikte başvuru ücretini de orada yatırmalısınız. İstanbul öğrenci kartları bireysel başvurularda genellikle aynı gün teslim edilmektedir aksi bir durumda ise ilk iş gününde kartınızı teslim alabilirsiniz.

İstanbul Öğrenci Akbili Ücreti Ne Kadar ?

İstanbul öğrenci akbili ücreti özellikle son zamlardan sonra oldukça merak edilmektedir. Özellikle öğrenciler için indirimli ulaşım oldukça önemlidir. İndirimli öğrenci akbili başvurusunda bulunmak için aktif olarak devam eden bir öğrencilik durumunuzun olması gerekmektedir.
Öğrenci kart ücreti ilk kez ve yenilemede 20 TL, kayıp 40 TL, vizeleme bedeli ise 13 TL’dir.

İlginizi Çekebilir :  Ücretli Öğretmenlik Başvurusu 2022

Öğrenci Akbili Nereden Çıkartılır ?
Öğrenci akbili başvurusunu https://www.belbim.istanbul/online-islemler-bireysel adresinden online olarak yapabileceğiniz gibi size en yakın İstanbulkart başvuru merkezini de ziyaret edebilirsiniz.
Öğrenci Kartı Çıkartma Kaç TL ?
Vize çıkarma işlemi için 13 TL, yenilemek için 20 TL, kayıp bedeli için ise 40 TL ödemeniz gerekiyor.
Öğrenci Kartı İçin Ne Gerekli ?
İstanbul öğrenci kart başvurusunu internetten yapacaksınız kimlik bilgileriniz 1 adet fotoğraf ve öğrenci belgesi ibrazı gerekmektedir. Bireysel olarak başvuru merkezlerinden yapacaksınız eğer nüfus cüzdanı aslı, bir adet fotoğraf ve öğrenci belgesi gerekmektedir.

Ayrıca 153 Ramazan Kolisi Başvurusu – Erzak Yardımı makalemize göz atabilir ihtiyaç sahibi iseniz erzak ve gıda yardımında bulunabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 9 Nisan 2022

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz