153 Ramazan Kolisi Başvurusu – Erzak Yardımı

153-İBB-ramazan-kolisi-yardımı-başvurusu

153 ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır ?, 2022 İBB ramazan kolisi erzak yardımı kimlere verilir, İstanbul Ramazan kolisi gıda yardımı nasıl alınır ? İstanbul büyükşehir belediyesi ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelere destek vermeye devam ediyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte gıda ve erzak yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar İBB ramazan kolisi almak istemektedir. Bizde bu yazımızda İstanbul büyükşehir belediyesi ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır, İBB erzak yardımı alma hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

İstanbul büyükşehir belediyesi ramazan ayının gelmesiyle birlikte vatandaşlara sosyal yardım olarak sahurluk ve iftarlık gıda yardımı yapmaya başlamıştır. Ülkemizin ekonomik zorluklar içerisinde olduğu şu günlerde yapılan erzak yardımları vatandaşların bir nebze olsun ev ekonomisine destek olmaktadır. Ramazanın bir yardımlaşma ayı olduğunu da göz önünde bulundurarak sosyal belediyecilik anlayışıyla yardımlara devam eden İBB ayrıca başvuruları ALO 153 hattı aracılığı ile de almaktadır.

153 İBB Ramazan kolisi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Ekonomik olarak sıkıntılar yaşadığımız şu günlerde ramazan ayının da gelmesiyle devlet vatandaşlar için bir takım yardım ve destek planları yapmaktadır. Hayat pahalılığının çok üst seviyelere gelmesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek amacıyla yerel yönetimler ve yardımlaşma dernekleri sosyal yardım paketleri hazırlamıştır.

İBB Ramazan kolisi başvurusu

Son günlerde vatandaşlar ramazan kolisi yardım başvurusu nereye ve nasıl yapılır sorularını sıkça sormaktadır. Öncelikle vatandaşların bağlı oldukları muhtarlıklara başvuruda bulunarak bilgi almaları gerekmektedir. Ayrıca ALO 153 hattını arayarak da yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. İBB sosyal yardım ve ramazan kolisi almak için gelir seviyeniz tespit edilir eğer sosyal yardım kuruluşlarında bilgileriniz zaten varsa bu işlem uzun sürmeyecektir. Ramazan kolisi yalnızca gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Organomineral Gübre Desteği Başvurusu 2022

2022 Ramazan Kolisi Yardımı Yapan Yerler

Mübarek ramazan ayının da gelmesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar için devlet sürekli olarak yardımlarda bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı zaten devamlı olarak giyecek yakacak ve gıda yardımı yapmaktadır. İhtiyaç sahibi aileler bağlı oldukları kaymakamlıklara müracaat ederek ramazan kolisi haricinde yakacak ve giyim yardımı da alabilmektedir. Ayrıca belediyeler, kızılay ve diğer sosyal yardımlaşma dernekleri de ihtiyaç sahibi vatandaşlara sürekli olarak destekte bulunmaktadır.

İBB Ramazan Kolisi Başvuru Ekranı

Son Güncelleme Tarihi: 3 Nisan 2022

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz