1. Anasayfa
 2. Diğer Başvurular

65 Yaş Üstü Aşı Başvurusu

65 Yaş Üstü Aşı Başvurusu
65 yaş üstü aşı başvurusu nasıl yapılır

65 yaş üstü aşı başvurusu son günlerin en çok konuşulan konularının başında gelmektedir. Bizde bu yazımızda 65 yaş üstü aşı başvurusu nasıl yapılır, 65 yaş üstü e devlet aşı başvurusu, 65 yaş üstü MHRS randevu hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Sağlık bakanlığının aşılama için ilk olarak sağlık çalışanları, risk altında ki vatandaşlar ve özellikle 65 yaş üstü vatandaşların aşılanacağı bilgisini vermiştir.

Sağlık Bakanlığının talimatı ile koronavirüs aşı başvuruları MHRS ve e-devlet üzerinden yapılmaya başlandı. Aşılamada öncelik risk gurubunda olanlar, sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü vatandaşlara verilecektir. Peki aşı başvurusu nasıl yapılır, MHRS ve e-devlet aşı randevusu nasıl alınır ? İşte MHRS, alo 184 ve SMS ile aşı randevusu hakkında tüm bilgiler.

Aşı randevusu nasıl alınır?

Aşı randevusu MHRS sistemi üzerinden ve alo 184 numaralı hattan alınabilmektedir. MHRS sistemine giriş yapabilmek için e-devlet veya turkiye.gov.tr adresinden giriş yapmanız gerekmektedir. Turkiye.gov.tr adresine girebileceğiniz gibi e-devlet mobil uygulaması üzerinden de giriş yaparak arama kısmına MHRS yazdıktan sonra çıkan sayfadan koronavirüs aşı randevusu alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi bilmiyorsanız size en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Koronavirüs Aşı Kaybı Nasıl Yapılır ?

Koronavirüs aşı kaydı sağlık bakanlığı tarafından hazırlanmış olan ‘AŞILA’ uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Aşılama yapılmadan önce mutlaka Aşıla uygulaması üzerinden aşıya uygunluk kontrol edilmelidir, kontrol sağlandıktan sonra kare kod okutularak aşı kaydı tamamlanmaktadır. Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara “https://asila.saglik.gov.tr” adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Aşı sırası sorgulama nasıl yapılır ?

Aşı kaydı yapıldıktan sonra en çok merak edilen konulardan birisi de aşı sırası nasıl sorgulama yapılacağıdır. Aşı sırasının size gelip gelmediğini e-nabız sistemi üzerinden kontrol sağlayarak ve ‘Aşıla’ yazarak 2023’e mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca sağlık bakanlığı hastanelere erişimi mümkün olmayan vatandaşları evlerinde aşılama hizmeti de vermektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir