1. Anasayfa
 2. Devlet Başvuruları

İhtiyaç Sahiplerine 90 Milyon TL’lik Yardım

İhtiyaç Sahiplerine 90 Milyon TL’lik Yardım
90-MİLYON-TL-YARDIM-BAŞVURUSU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım başvurusu, e-devlet aile ve sosyal hizmetler yardım başvurusu nasıl yapılır ve yardım ödemesi, parası kimlere verilir gibi sorularınıza yanıt vereceğiz. Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada 5 aşamada ihtiyaç sahiplerine toplamda 90 milyon TL yardım yapılacağı açıklandı. İşte tüm detaylar…

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ekim ayında yapılacak olan yardım maddi yardım hakkında açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım, Öksüz Yetim Yardımı ve Kronik Hastalık Yardımı kapsamında ödemelerin bugün itibarıyla başlayacağını bildirdi.

Eşi Vefat Eden Kadınlara Yardım Başvurusu

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından toplamda 90 milyon lira olan maddi yardımdan eşi vefat eden kadınlarda faydalanıyor. Bakan Yanık, “Eşi vefat eden ve yardıma muhtaç kadınlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi kadınlarımıza bu kapsamda toplamda 51,6 milyon TL destek sağlıyoruz” diye konuştu.

sosyal hizmetler bakanlığı yardım başvurusu

İhtiyaç Sahibi Asker Ailelerine Yardım Başvurusu

Asker ailelerine yardım yapılacağınıda açıklayan Derya Yanık , zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleri ile çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programı ile destek verdiklerini belirterek, bu kapsamda ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yaklaşık 23,5 milyon TL yatıracaklarını söyledi.

İhtiyaç Sahibi Öksüz ve Yetimlere Yardım Başvurusu

İhtiyaç sahibi vatandaşlara 90 milyon TL yardım yapılacağını açıklayan Yanık ,Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş, 18 yaş altındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için de destekte bulunduklarını kaydeden Bakan Yanık, bu kapsamda 11,1 milyon TL hesaplara yatırılacağını belirtti.

Kronik Hastalara Yardım Başvurusu

Bakan Yanık, tüberküloz ve subakut sklerozan panensefalit (SSPE) kronik hastalığı olan ihtiyaç sahiplerine de nakdi yardımda bulunulduğunu söyleyerek 3,6 milyon TL destekte bulunacaklarını belirtti. Kronik hastalık yardım ödemelerinin bugün itibarıyla, diğer ödemelerin de 25-28 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşeceğini bildiren Bakan Yanık, “Böylece 5 başlıkta ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaklaşık 90 milyon TL sosyal yardım ödemesi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir