1. Anasayfa
 2. Devlet Başvuruları

Organomineral Gübre Desteği Başvurusu 2023

Organomineral Gübre Desteği Başvurusu 2023
Organomineral-Gübre-Desteği-başvurusu-nasıl-yapılır

Organomineral gübre desteği, gübre desteği başvurusu nasıl yapılır, Mazot ve gübre desteği ne kadar, gübre desteği ne zaman verilecek soruları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile sıkça sorulmaktadır. Bizde bu yazımızda organomineral gübre desteği ve gübre destek başvurusu hakkında ki bilgileri sizlerle paylaşacağız. İşte, Mazot ve gübre desteği ne kadar oldu? 2023 mazot ve gübre destek paraları ne zaman verilecek?

Organomineral Gübre Desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklarda çiftçilere organomineral gübre desteği verileceğini açıkladı. Erdoğan ‘Buğday, arpa, çavar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz’ dedi. Ayrıca ‘Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini dekara 20 liraya yükseltiyoruz’ açıklamasında bulundu.

Organomineral-Gübre-Desteği-başvurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen kabine toplantısında tüm Türkiye’yi ilgilendiren sonuçlar çıktı. Bugün yapılan kabine toplantısın başta Gara’da şehit olan 13 vatandaşımız için yapılacak operasyon hakkında detaylar görüşüldü. Toplantıda uzun süredir kapalı olan restoran ve cafeler hakkında henüz bir gevşeme kararı alınmazken önümüzdeki günlerde yeni bir açıklama yapılacağı söylendi.

Organomineral Gübre Desteği Ne Zaman Verilecek ?

Çiftçiye organik gübre desteği verileceği açıklandıktan sonra tüm çiftçiler gübre desteği ne zaman verilecek diye araştırmaya başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilecek olan destek ödemeleri 2022 yılı için ne zaman ödenecek henüz net bir açıklama gelmedi. Organik gübre desteği geçtiğimiz yıl olduğu gibi mart -nisan aylarında verileceği tahmin edilmektedir.

organik gübre desteği başvurusu nasıl yapılır

Mazot ve Organik Gübre Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Mazot ve organik gübre desteği açıklandıktan sonra sıkça sorulan soruların başında gübre destek başvurusu nasıl yapılır ? sorusudur. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen destekten yararlanmak için Çiftçi Kayıt Sisteminde kaydınız olması gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kaydınız varsa mazot ve gübre desteği almak istediğinizi belirten bir dilekçe yazarak bu dilekçeyi Tarım İl veya İlçe Müdürlükleri’ ne teslim etmeniz gerekiyor. Fakat ÇKS Kaydınız yoksa sisteme kayıt olmalısınız.

Çiftçi değil de esnaflık yapıyorsanız Kafe ve restoranlara destek başvurusu başlıklı yazımızı okuyarak işletmeniz için destek başvurusunda bulunabilirsiniz. Diğer destek başvuruları için site Devlet Destekleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir