1. Anasayfa
 2. Devlet Başvuruları

Covid aşı başvurusu e-devlet

Covid aşı başvurusu e-devlet
covid-aşı-randevu-başvurusu

Koronavirüs aşı başvurusu e-devlet ve MHRS üzerinden yapılmaya başlandı. Randevu ile aşı başvurusu yapabilecekler arasında 65 yaş üstü vatandaşlar, risk gurubunda olanlar ve sağlık çalışanları yer alıyor. Bizde bu yazımızda Covid aşı başvurusu nasıl yapılır, covid aşı başvurusu e-devlet, MHRS aşı başvurusu nasıl yapılır gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Aşı başvurusu yapmak için çeşitli kanallar vardır bunlar MHRS, E-Devlet, E Nabız, 184 ve 2023 SMS şeklindedir. Koronavirüs aşı randevusu almak isteyen ve risk grubunda olan vatandaşlar MHRS ve e-devlet üzerinden randevularını bağlı oldukları Aile Sağlık Merkezleri, tüm kamu, özel ve üniversite hastanelerinden aşı randevularını alabilirler.

AŞI BAŞVURUSU İŞLEMLERİ

Covid aşı başvurusu yapılmaya başlandığında risk grubuna öncelik verileceği söylenmişti peki siz risk grubunda mısınız ? Bu sorunun cevabını yine sistem üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Şimdi aşı randevusu nasıl alınır, covid aşı başvurusu nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim.

Covid aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için MHRS üzerinden veya alo 184’ü arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. MHRS sistemine giriş yapabilmek için ise e-devlet bilgilerinizi kullanmanız gerekmektedir. Turkiye.gov.tr ya da e-devlet  mobil uygulamalarından birine giriş yaptıktan sonra arama bölümüne MHRS yazarak çıkan sonuca tıklayın önünüze gelen sayfadan aşı randevunuzu alabilirsiniz.

Koronavirüs aşı başvurusunu MHRS ve e-devlet üzerinden yapabileceğiniz gibi enabız sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Aşı randevusu alma işlemleri bu şekildedir ayrıca aşı sırası nasıl öğrenilir veya aşılanıp aşılanmayacağınızı öğrenmek için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Covid aşı sırası nasıl öğrenilir?

Covid aşı sırası nasıl öğrenilir sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Aşı randevunuzu aldıktan sonra sıranın size gelip gelmediğini öğrenebilmek için e-nabız sistemi üzerinden veya ”AŞILA” yazarak 2023’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. Aynı yöntemler ile aşılanıp aşılanmayacağınızı da öğrenebilirsiniz. Sağlık kuruluşlarına gidemeyecek durumda olan vatandaşlar talep etmesi halinde görevli ekip tarafından evlerinde aşılanabilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir