Kafe ve restoranlara destek başvurusu

Kafe ve restoranlara destek verileceğini açıklayan Recep Tayyip Erdoğan tüm detayları da paylaştı. Bizde bu yazımızda kafe ve restoranlara destek başvurusu nasıl yapılır, kafe destek başvurusu, kafe ve restoranlara kaç para verilecek gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı grup toplantısında koronavirüs sürecinde mağdur olan ve kapalı olan kafe ve restoranlar için destek paketi açıkladı. Erdoğan yaptığı açıklamada efnaflara elde olan imkanları sağlamaya gayret gösterdiklerini de belirtti.

Kafe ve restoranlara ne kadar para verilecek ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan, gerçek usulde vergilendirilen ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız.

Cirosu 2020 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 50 ve daha fazla azalan işletmelerimize, 2 bin liradan az 40 bin liradan fazla olmamak üzere, ciro kaybının yüzde 3’ü oranında destek ödemesi yapacağız. Bu yeni destek kalemimizin tüm işletmelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

detaylar geliyor…

Rate this post
İlginizi Çekebilir :  İBB Tablet Başvurusu Yap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz