Online Kredi Başvurusu ve Avantajları

0
378

Bankacılık sektöründe özellikle son yıllarda online kredi başvuru işlemi oldukça arttı. Geçtiğimiz yıllarda kredi başvurusu yapmak için bankaların şubelerine gitmek gerekirken artık internet üzerinden yapılacak bir kaç işlem ile kredi başvurusunda bulunuluyor. Bankaların sunduğu kredi faiz oranlarını online olarak görüntüleyebilir hatta çekmek istediğiniz kredi miktarını yazarak aylık ödemelerinize kadar görebilirsiniz.

Online Kredi Başvurusu Güvenli Mi ?

Online kredi başvurusu yapmak güvenlimi sorusu kredi çekmek isteyen tüm vatandaşların aklına gelmektedir. Bankaların kendi resmi web sitelerinden veya yetkili diğer internet sitelerinden yaptığınız sürece güvenlidir. Bu konuda sahte sitelere dikkat etmelisiniz. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra internet bankacılığı üzerinden süreci takip edebilirsiniz. Talep ettiğiniz kredi hesabınıza kısa süre içinde yatırılacaktır.

Bankaların resmi internet sitelerinin haricinde aracı kurumlarda kredi başvurusu yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu aracı siteleri seçerken dikkatli olmalısınız internet korsanları kişisel bilgilerinizi ele geçirebilir. Bankanızın anlaşma sağladığından emin olduğunuz web sitelerinden başvuruda bulunmanızda fayda vardır.

Kısa Süren Başvuru Süreci

banka şubesine girecek kredi başvurusunda bulunmak oldukça fazla vakit almaktadır. Kredi için bankaya gittiğinizde eğer sıra varsa belkemek zorundasınız, sıra size geldğinde evrakların hazırlanması, prosedürlerin yerine getirişmesi derken neredeyse yarım gününüzü almaktadır. Online başvuru işlemlerinde böyle bir probleminiz olmaz. Web sitesi veya mobil uygulama üzerinden istenen bilgileri girdiğinizde kısa sürede başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru

Tüm Bankaların Kredi Oranlarına Erişim

Herkes en uygun faiz oranları ile kredi çekmek ister. Bunun için tüm bankaları tek tek gezmek size oldukça zaman kaybettirecektir. Online kredi başvurusu yapmadan önce bankaların faiz oranlarını görüntüleyebilir, bankalar arasında karşılaştırma yapabilir ve size en uygun ödeme planı ve faiz oranıyla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Güvenlik Sorunu

Bu süreçte güvenlik sorunu yaşamamak için yetkili internet sitelerinden başvuruda bulunmanız gerekir. Bu şirketler sizin talebinizi bankalara ileteceklerdir. Bu şekilde yaparsanız herhangi bir güvenlik sorunuyla karşılaşmazsınız.

Online Başvuru Avantajları

Online başvurunun avantajlarından biri de şubeden yapılan başvurular gibi dosya masrafı, komisyon, kredi kullandırma masrafı gibi ekstra kesintiler yapılmaz. Online kredi başvurularında faz oranları genellikle daha düşük olmaktadır.

Başvuru Kolaylığı

Düşük faiz oranları ve kolay ödeme planına sahip kredi başvurusu yapmak için bankaları gezmek yerine internet üzerinden kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Hafta içi çalışan veya bankaya gidemeyen vatandaşlar için bu şekilde kredi başvurusu yapmak avantaj sağlamaktadır. Bu şekilde hem zamandan hemde paradan kara geçersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz