1. Anasayfa
 2. Kredi Başvurusu

Senetle Kredi ve Borç Veren Yerler

Senetle Kredi ve Borç Veren Yerler
senetle-kredi-nasıl-alınır

Kredi kullanma imkanı tanıyan kuruluşların en başında bankalar bulunur. Bankalardan kredi kullanabilmek için kredi notunuz yüksek olmalı ve gelir düzeyiniz ihtiyacınız olan kredi miktarının aylık ödemelerini karşılayacak durumda olmalıdır. Gelir düzeyi düşük olanlar bankalar aracılığıyla kredi kullanamazlar. Bizde bu yazımızda kredi alamayanlara kredi veren yerler, senetle kredi veren yerler ve senetle kredi almak hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Bankalardan kredi kullanamayanlar senetle kredi alınabilir mi? sorusuna cevap aramaktadır. BBDK’nın yetkisi olmayan hiçbir kişi ve kuruluşların kredi kullandırma yetkisi yoktur. Bankalar dışında Bankalar Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nca yetkilendirilmiş kredi kullandırabilen finansal kuruluşlar bulunmaktadır.

Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Bankalar dışında kredi veren finans kuruluşları çeşitli kategorilere ayrılmıştır. Bunlar arasında finansal kiralama kuruluşları ( Şeker Finans, Burgan Finans, Halk Finans vb.), yasal kayıtları olan 62 adet faktoring kuruluşu, 14 adet finans kuruluşu, varlık yönetim şirketleri, holdingler, ödeme kuruluşları ve yabancı bankaların Türkiye temsilcilikleri bulunuyor. Kredi başvurusu yapabileceğiniz finansal kuruluşlardan bazıları şunlardır.

Sıfır otomobil alımlarınızda kredi kullanmak istediğinizde Alj Finansman isimli kuruluşa yönlendirilirsiniz. Finansal kuruluş aracılığıyla kredi kullanarak araç sahibi olabilir, aracınızı yenileyebilirsiniz. Koç Fiat Kredi de Fiat markalı sıfır araç alımlarında kullanabileceğiniz banka aracılıksız bir kredi türüdür. Koç Finans kuruluşu aracılığıyla sahibinden.com ilanlarından beğendiğiniz araç için bankalara gerek duymadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

senetle kredi veren yerler

Araç dışında kredi kullandıran kuruluşlar arasında Evkur, Hemelal ve DD Finansman kuruluşu bulunuyor. Evkur gibi beyaz eşyadan mobilyaya, yatak odası takımlarından küçük ev aletlerine kadar tüm ev ihtiyaçları ve elektronik aletleri senet karşılığında hizmet alabileceğiniz mağazalar da vardır. İhtiyaç anında tercih edilebilecek bir senetle kredi türüdür.

Ev kredisi kullanmak isteyenler ve yatarım amacıyla ev sahibi olmak isteyenler DD Finansman kuruluşuna başvuruda bulunarak kredi kullanabilir.

Araç kredisi tercihini otomobil, otobüs ve kamyon fark etmeden herhangi birinden yana yapacak olanlar için Mercedes-Benz Finansman kuruluşu kredi kullanarak araç sahibi olma imkanı vermektedir. Volkswagen Doğuş Finansman, VFS Finansman, Tırsan Finansman ve Orfin Finansman da birbirinden farklı tercih seçenekleriyle araç kredisi kullandıran finansal kuruluşlardır.

Ev kredisi kullandıran finansal kuruluşlardan biri olan Şeker Mortgage Finans, maksimum 30 yıl vadeli kredi kullandırıyor. Ayrıca Çiftçi ve Esnaf kredisi, ev tadilat kredisi, eğitim ve eski borç transferi gibi çeşitli kategorilerde de kredi kullanabilirsiniz.

Faktoring finansal kuruluşlardan kredi kullanabilmek için BBDK’ya kayıtlı bankacılık çalışmalarının yer aldığı statüye sahip olmak gerekiyor. Hiçbir bankacılık hizmetinden yararlanmamış ve geçmiş banka çalışmaları incelendiğinde kredi skoru düşük olmayan kişiler bu gibi kuruluşlardan kredi kullanamazlar.

Kredi kullandırma yetkisi olan finansal kuruluşlar her ne kadar BBDK’ya kayıtlı olsalar da bankaların kredi kullandırmak için daha yasal kuruluşlar olduğunu unutmamalısınız. Bu finansal kuruluşlar müşterilerine kredi ve ödemelerle ilgili bir sorun yaşatmamıştır. Fakat müşteri hizmetlerinden yardım almak isteyen müşterilerinin çeşitli nedenlerle açmış olduğu şikayet kayıtları vardır.

Senetle Kredi Veren Bankalar

Senetle kredi kullandıran bankalar Ziraat Bankası ve Aktifbank’tır. Senet Karşılığı Avans Kredi adı altında Ziraat Bankası’nın sunduğu kedi türünde ödeme günü gelmemiş senetlerinize karşılık uygun faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Başvuru kanalı yalnızca Ziraat Bankası şubeleridir.

Aktifbank’ın müşterilerine sunduğu senetli kredi çeşitlerinden biri Taksitli Alışveriş Kredisi’dir. Bu kredi türünde Aktifbank ile anlaşmalı bayilerden 500 TL-30.000 TL arasında kredi kullanılabilir. Ayrıca anlaşmalı bayilerden yaptığınız harcamalar için 3 ile 48 ay vade seçeneklerinden birini tercih ederek taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir