1. Anasayfa
 2. Kredi Başvurusu

Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veren Bankalar
kredi-notu-sıfır-olanlara-kredi-veren-yerler

Kredi notu düşük olup kredi desteği alamayan yurttaşlar için yeni bir dönem başlıyor. Acil nakit ihtiyacı olan ve kredi notu düşük olan yurttaşlar bankalardan artık ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Başta kamu bankalarından bazıları ve birkaç özel banka buna olanak tanıyor. Kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen vatandaşa kredi veren bankalar hangileri ve ne kadar kredi veriyorlar? Büyük bir merak konusu haline geldi. İşte! Kredi notu düşük olanlara kredi sağlamayı başaran bankalar son dakika haber ve gelişmeleri…

Kredi notunun düşük olması nedeniyle banka kapısından geri dönen yurttaşlar artık bu problemi yaşamayacaklar. Kredi notu düşük olmasına karşın ihtiyaç anında kredi kullanabilecek yurttaşlar 1 ile 1900 arasında puan aralığı ile en riskli, orta riskli, az riskli ve iyi çok iyi olarak sınıflandırılıyorlar.

Kredi notu 900 altında olan vatandaşlar için bankalar kredi vermek istemiyor. Ancak kredi almak isteyenler genel itibari ile ideal 1200 puan da olmalıdırlar. 1500’ün üzerindekiler ise çok rahat kredi kullanabiliyor. Peki, hangi bankalar kredi notu düşük yurttaşlara kredi veriyor?

Nakit ihtiyacı olduğu halde kredi notunun düşük olması nedeniyle kredi kullanamayan yurttaşlara sevindirici haber geldi. Sayısı çok yüksek olmasa da bazı bankalar ihtiyacı olan vatandaşa kredi notuna bakmaksızın kredi veriyor. Birkaç banka tarafından kredi notu “0” olan ya da düşük olan yurttaşlara kredi olanağı sağlandı. İşte! Bu bankalar ve kredi müracaat talepleri…

Kredi Notu Düşük Vatandaşa Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olmasına karşın zor durumda olan vatandaşa destek yine kamu bankalarından sağlanıyor. Ancak birkaç özel bankada kredi notu sıfır olsa bile yurttaşlara hizmet sunmaya kabul ediyor. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Garanti BBVA ve Finansbank yurttaşlara ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kredi olanağı sağlıyor. Ancak bu bankalarında bazı koşulları bulunuyor.

Vakıfbank Kredi Şartı

Devlete bağlı bir banka olarak Vakıfbank yurtdaşın mağdur olmasına izin vermiyor. Bugüne dek banka ile çalışmamış yurttaşlara kredi olanağı veriyor. Kredi tutarı ise yurtdaşın maaşına bağlı maaşın 15 katına kadar kredi kullanma fırsatı sağlıyor. Üstelik daha önce hiç kredi kartı kullanmamış olsanız bile banka kredi imkanı sunuyor. Belirtilen kurallar doğrultusunda sadece 1 senelik sigortanızın olması talep ediyor ve işlerinizde her ay düzenli şekilde sigortanızın yatırılması durumunda maaşınızın 15 katı kadar kredi çekebilmeniz mümkün.

Garanti BBVA Kredi Şartı

Garanti BBVA tarafından kredi notu düşük hatta sıfır olan vatandaşa 3 aylık sigortası olması karşılığında kredi olanağı verilmekte. 40.000 TL’ye kadar kredi kullandıran bu banka kimlik bilgileriniz de en yakın şubeye başvurmanız halinde kredinizi onaylıyor ve uygun faiz ile kredi desteği sunuyor. Üstelik kredi notu sıfır olanlar için de kredi kartı desteği sağlıyor. 1000 tl’ye kadar limit oluşturuyor…

Ziraat Bankası Kredi Şartı

Devlete bağlı çalışan Ziraat Bankası kredi notu düşük olan ve ihtiyaç sahibi bulunan yurttaşlara 50.000 TL’ye kadar kredi destek olanağı sağlıyor. Banka bu krediyi alabilmeniz için tek şart 6 aylık sigortanız bulunuyor olması şubeler bazı uygulamalarda değişiklik yapsa da bir takım Ziraat Bankası şubeleri kefil talebinde bulunabiliyorlar. Ancak müracaatnuzu mobil bankacılık üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Şartı

Vatandaşa destek olmayı isteyen bankalardan birisi de QNB Finansbank oluyor. Kredi notunuz sıfır olsa da 3 aylık sigortanız olması durumunda en yakın bankaya giderek kefilliğiniz ile beraber müracaat gerçekleştirebilirsiniz. 10 000 tl’ye kadar kredi veren bu banka 60 ay vade olanağı sağlıyor. Üstelik kredi kartı talebinde bulunursanız düşük limitli bir kart sahibi olabilmeniz de mümkün olacak.

Kredi notunuzun düşük olması durumunda kredi çekseniz ve ödeme yaptığınızda 3 ay içinde krediniz yükselecektir. Kredi notunuz yükseldiğinde sıkıntı çekmeden arzu ettiğiniz bankadan kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması gelecekte bankalarda sözünüzün geçmesi için büyük bir etki sağlayacaktır.

Kredi Notu Nasıl Belirlenir?

Vatandaşlara kredi desteği sağlamayı başaran bankalarda ilişkinizin analiz sonucu kredi notunuzu belirliyor. Daha önce kullandığınız kredilerde ödeme düzeniniz, gelir gider durumunuz ve şimdiye kadar yapmış olduğunuz müracaatlar yani ağırlıklı olarak kredi kullanıp kullanmadığınız kredi karnenizin oluşmasını sağlayacaktır.1 ile 1900 puan arasında puanlama yapılmaktadır. En riskli, az riskli, orta riskli, iyi ve çok iyi olarak sınıflandırılan gruplarda değerlendirirsiniz. Kredi notu 900’ün altında olan yurttaşlar için bankalar genelde kredi vermek istemiyor. Kredi almak için genel itibari ile ideal notunuzun 1200 ve üzeri olması gerekmektedir. 1500’ün üstündekiler ise yüksek limitli kredi kullanabiliyor.

Her Vatandaş İçin Kredi Notu Oluşturulur mu?

Kredi kartı kullanan ve bankalardan kredi çeken vatandaşların kredili mevduat hesabında kredi kullanan birine kefil olan herkesin kredi sicili oluşur.

Kredi notu “0” olması ise bankalarla hiç ilişkiniz olmaması halinde gündeme gelmektedir. Hiç kredi kullanmamış veya kredi kartı olmamış vatandaşlar “0” kredi notu ile değerlendirilir. Bu kişilerin de kolay kredi çekmesi mümkün görünmüyor. Ancak düzenli bir gelirlerinin olması ve ödeme limitlerinin de yüksek olması rahatlıkla kredi çekebilmelerine imkan tanıyor. Kolay kredi kullanabilmek için bankalarla aranızda iyi bir ilişki kurmanız gerekiyor ve ödeme planınızın düzenli bir şekilde sürdürülmesi de en büyük etkenler arasında…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir