Asgari Ücretliye Kredi Veren Bankalar

0
210

Aile geçimini sağlamak özellikle son yıllarda oldukça zorlaştı. Asgari ücretli çalışanlar için ise bu yıllardır bu şekilde devam ediyor. Bizde bu yazımızda asgari ücretliye kredi veren bankalar hangileri, asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir ve asgari ücretli kredi limiti nedir gibi soruların cevaplarını bulacağız.

Asgari ücretliye kredi veren bankalar taksitlerin miktarından önce kredi taksitinin ödenmemesi durumunda bir kefil veya bir teminat ile garanti altına alınabilmesi ile ilgilenmektedir. Kefil veya teminat gösterseniz bile yinede maaş miktarınıza göre çekebileceğiniz kredi miktarı sınırlıdır. Çekmek istediğiniz kredi ile asgari ücretliye kredi veren bankaların sunmuş oldukları imkanlar doğrultusunda çekebileceğiniz kredi miktarı birbiriyle orantılı olmak durumundadır. Bu bankalar asgari ücretli çalışana özel kampanyalar ve faiz indirimleriyle kredi vermektedir.

Banka Kredi

Hangi Bankalar Asgari Ücretliye Kredi Verir ?

Asgari ücretliler için özel kredi imkanı sunan bankalar, Akbank, Halk bankası ve burganbank’tır. Teminat garantisi ile bu bankalar asgari ücretli çalışanlara kredi imkanı sunmaktadır. Verilebilecek kredi miktarı aylık ödeyebilme oranına göre küçük miktarlardır. Kredi çektiğinizde aylık taksit oranının maaşınızın yarını geçmemelidir. Bu oranlama bankadan bankaya değişkenlik gösterse de genel manada bu şekilde olmaktadır. Genellikle aylık maaşın 4/1’i oranında kredi taksitlendirmesi yapılmaktadır.

Asgari Ücretli Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

Asgari ücretliye verilebilecek kredi miktarı bankaya yatan tam tutar üzerinden hesaplanmaktadır. Bekarlar için bu miktar AGİ dahil 2.345 tl’dir. Bankalar ile ilgili daha önce sorunu olmayan, borcu olmayan ve icralık bir durumu olmayan asgari ücretli için maksimum kredi miktarı 24.000 tl’dir. Bu tutar aşağıda yazılan durumlara göre yükseliş ve düşüş gösterebilmektedir.

  • Kredi çekmek isteyen kişinin kredi notu
  • Kredi kartlarının durumu ve önceki kredilerdeki yaşanan sorunlar
  • Alınmak istenen kredinin miktarı
  • E-devlet üzerinde borçlu olduğunuz herhangi bir kurum veya kuruluş olup olmaması
  • Teminat olarak kullanılabilecek maddi varlık veya mülk

Bu özelliklere göre kredi tutarı yükselebilmektedir.

Akbank Asgari Ücretliye Ne Kadar Kredi Verir ?

Akbank asgari ücretliler için uygun faiz oranlı ile kredi imkanı sunan bankalardan biridir. Akbank’tan kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Akbank’tan kredi almak için Akbank mobil uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde kredi başvurunuzu online olarak yapabilir ve çok kısa bir süre içinde geri dönüş alabilirsiniz. Asgari ücretliye kredi veren bankalar çalışanlardan çalıştıkları kurumdan alınmış bir maaş belgesi talep etmektedir.

Burganbank Asgari Ücretliye Ne Kadar Kredi Verir ?

Burgan bank asgari ücretliye maksimum 10.000 tl kredi vermektedir. Kredi faiz oranları ise çalışanın kredi notuna göre değişkenlik göstermektedir. Eğer kredi notunuz çok düşük ise banka ek belge veya taahhüt isteyebilir. Bunun yanı sıra teminat gösterebileceğiniz mal veya kefil ile bu kredi, miktarını arttırma imkanınız bulunmaktadır. Asgari ücretliye kredi veren bankalar krediyi isteyen kişinin geçmişte ki borç ödeme durumuna bakmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz