Ev Kadınlarına Kredi Veren Bankalar

0
199

Dünya’da ve ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar dolayı kredi ve kredi kartı kullanımı oldukça artmıştır. Bankalar kredi çekmek isteyenlere ilk olarak SGK’lı olarak bir iş yerinde çalışıyor olduklarını kanıtlayan bir belge getirme şartını koşmaktadır. Ancak kredi çekmek isteyen ev hanımları böyle bir belge sunamayacakları için sorun yaşamaktadırlar. Bizde bu yazımızda ev kadınlarına kredi veren bankalar hangileri ve aranan şartlar nelerdir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Çalışmayan kadınlarında kredi alabilmeleri için bankalar ev hanımlarına özel bir takım düzenlemeler ve kampanyalar sunarak kredi kullanmalarına imkan sağlamaktadır. Ev hanımları çektikleri kredileri evde ek iş yaparak veya el becerilerine göre yaptıkları ürünleri çevresine veya internet üzerinden Türkiye’nin her yerine satabilirler.

Ev Kadınlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi çekmek isteyen kadınların bu talebine karşılık vererek gerekli düzenlemeler ve kampanyalar yaparak bu isteği karşılamışlardır. Öncelikle tüm bankalar ev hanımlarına kredi vermemektedir. Ev hanımlarının sabit bir gelirleri veya maaşları olmadığı için bankaların talep ettiği şartlar biraz daha farklıdır. Bankalar kredi çekmek isteyen kadınlardan ev veya araba ipoteği veya çalışan bir kefil bulma şartı koşmaktadır. Bu şartları karşılayabilen hanımlara ay vade ile kredi verilmektedir.

kredi

Bankalar ipotek ettiğiniz malın değerine göre kredi miktarını ayarlamaktadır. Bu miktar bir çok bankada maksimum 40-50 bin lira arasındadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri sorusunun cevabı ise, bizim size önerimöiz ilk olarak devlet bankalarına başvuruda bulunmanız devlet bankaları daha uygun ödeme koşulları ve daha uygun kredi faiz oranları sunmaktadır. Özel bankalar dan da bilgi almanız faydalı olacaktır.

Kredi çekmek isteyenhanımlar eğer evde bir iş yapıyorlarsa bu işi belgeledikleri taktirde kredi almaları daha kolay olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları

  • Eşinden ayrılarak dul aylığı alan hanımlar ve anne veya babasından maaş kalan hanımlar aldıkları maaşı teminat göstermek şartıyla kredi başvurusunda bulunabilirler.
  • Sizin adınıza ev tapusu araba veya arsa gibi mallar varsa bu malları teminat göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Sigortalı olarak bir iş yerinde çalışan kişinin kefil olmasıyla veya emekli bir kişinin size kefil olmasıyla yine kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Not: Yeni kanuna göre ihtiyaç kredilerine kefil olmak isteyen kişiler eşlerininde onay ve imzasını almak zorundadırlar.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev ekonomisinin zorlanmasıyla bir çok ev hanımı da kredi kartı sahibi olmak istemektedir. Bankalar ev hanımlarına da kredi kartı vermektedir. Bu durumda en önemli şey kredi kartı limitidir. Kredi kartı limitinin yüksek olması ödeme zorluğu çekecek kişilerin ilerleyen süreçde mağdur olmalarına sebep olmakatdır. Bu yüzden özellikle ev hanımları kredi kartı alırken çok dikkat etmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz