2020 İddaa Bayilik Başvurusu -Şartları

2
171

Şans oyunları, günümüz ekonomik şartları itibariyle kısa sürede zengin olmak isteyen vatandaşların tercih ettiği bir yoldur. Şehirlerin en kutu köşe dinilebilecek bölgelerinde bile iddaa bayi bulmak mümkündür. İddaa bayisi olmak isteyen kişilerin akıllarındaki iddaa bayilik veriyor mu,İddaa bayilik şartları nelerdir , iddaa bayilik ücreti ne kadariddaa makinesi bayiliği nasıl alınır gibi sorulara bu yazımızda cevap vereceğiz.

İddaa Bayisi Olmak

Günümüzde ve geçmişte bir çok kişi şans oyunları oynayarak hayallerine ulaşmış büyük miktarlarda para kazanmıştır. Şans oyunu denilince akla ilk gelen oyun ise iddaa’dır. Başta futbol olmak üzere bir çok spor dalında skor ve diğer kriterlerle ilgili tahminler yapılarak oynanan iddaa ülkemizde pek çok vatandaşımız tarafından tercih edilmektedir.

İddaa oynayarak para kazanmak mümkün ancak iddaa bayisi olmak oynarken kazandığınızdan daha fazla kazanmanızı sağlar. Popüler şehir merkezlerinde veya yaya trafiğinin çok olduğu bölgelerde iddaa bayisi açmak kazancınızı kat kat arttıracaktır.

Öncelikle iddaa resmi bir kurumdur, oynamak ve oynanması için bayi açmak gerekli kurallara uyulduğu müddetçe tamamen yasaldır.

İddaa Bayilik Veriyor mu ?

İddaa bayileri özellikle son yıllarda oldukça artış göstermiştir. Kar marjının yüksek olması nedeniyle bir çok yatırımcı ve girişimci tarafından iddaa bayiliği açmak tercih edilmektedir. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından sunulan usul ve esasları yerine getirerek il ve ilçelere yatırılan teminat sonucunda ihtiyaç durumuna göre çekiliş ile iddaa bayiliği verilmektedir.

Mevcut iş yerinize iddaa makinası bayiliği alarak kar marjınızı arttırabilir veya yeni bir işyeri açarak iddaa bayisi olabilirsiniz. iddaa bayisi olmak için bir takım şartlar vardır bu şartları yerine getiren herkes iddaa bayisi olabilir.

İddaa Bayilik Şartları 2020

İddaa bayisi olmak için şartlar Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın usul ve esasları bağlamında belirlenmiştir. İddaa bayisi olmak için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Şartların haricinde bayilik almak isteyen vatandaşların hazırlaması gereken bazı belgelerde vardır. Bayilik şartları ve gerekli belgeler şu şekildedir ;

 • Bayilik başvurusu için Türk vatandaşı olmanız öncelikli şarttır.
 • Başvuru yapacak kişinin fiili ehliyeti olması gerekmektedir.
 • 26.04.2004 tarihli olan 5237 sayılı olan Türk Ceza Kanunu kapsamında 53. Maddeye göre isteyerek işlenmiş bir suç nedeniyle 1 yada 1’den fazla süreyle hapis cezası almamış olmalısınız.
 • Anayasal düzeni bozacak,güvenlik günlerine karşı veya sosyal düzeni bozacak suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.
 • Kişinin casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, devlet sırlarına karşı suçlar, dolandırıcılık,kaçakçılık suçlara karışmamış olması gerekmektedir.
 • Akıl sağlığının yerinde ve bu nedenle bir özrünün olmaması gerekmektedir.
 • Vergi dairesinde kaydının bulunması gerekmektedir.
 • Mevcut bir ikamet yerinin olması gerekmektedir.
 • Bayilik için sabit en az bir telefon hattının olması gerekmektedir.
 • E-posta adresine sahip olmanız gerekmektedir.
 • Başvuru yapan kişinin kendisine, eşine veya birinci derece akrabalarına verilen iddaa bayilik ruhsatının kurum tarafı iptal edilmemiş olması gerekmektedir.

İddaa Bayilik Ücreti Ne Kadar ?

İddaa bayilik ücreti yine Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz iddaa bayilik ücretleri resmi rakamlardır. Bayilik başvuru ücretlendirmesi şu şekildedir ;

 • 250,00 TL  başvuru bedeli talep edilmektedir,
 • 13.000 $ teminat mektubu talep edilmektedir,
 • 3,300 $ terminal teminatı talep edilmektedir.

Bu tutarlar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu ücretler yalnızca yanlarında yazan hizmetleri karşılamaktadır. Dükkan açma ücreti veya meydana gelecek farklı ödemeleri başvuru yapan kişi karşılayacaktır.

İddaa Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İddaa bayilik başvurusu için gerekli bilgiler aşağıda yer almaktadır. Sürekli olarak yapılan iddaa bayilik başvuruları değerlendirilmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra belirli dönemlerde kuralar gerçekleştirilmektedir. Bu kuralar neticesinde başvuru şartlarını yerine getiren kişiler arasından bir seçim yapılmaktadır.

İddaa bayilik iletişim bilgiler ve iddaa bayilik başvuru bilgileri aşağıda yer almaktadır. Burada da görmüş olduğunuz gibi başvurular yalnızca Spor Toto Başkanlığına yapılabilmektedir. İddaa bayilik başvurusu yalnız resmi site ve iletişim bilgileri ile yapılmaktadır. Farklı iletişim kaynaklarından sizi arayarak bayilik işlemlerinizi hızlandıracağını veya hemen onaylatacağını söylerek ücret talep eden kişilere itibar etmeyerek ilgili güvenlik günlerini bilgilendiriniz.

İddaa Bayilik Başvuru İletişim Bilgileri

Adres:Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Büyükesat Mah. Koza Sok. No:34, Çankaya/ANKARA
Telefon:(0312) 408 20 00 (PBX)
E-posta:stoto@sportoto.gov.tr

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz