Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği 2020

1
223

Fatura ödeme merkezleri, gelir seviyelerinin yükselmesi ve teknolojinin gelişmesiyle artan fatura çeşitliliği sonucunda özellikle son yıllarda büyük rağbet görmektedir. Durum böyle olunca fatura ödemek için bir çok kurum veya kuruluşu ziyaret etmek gerekiyor. Fatura ödeme merkezleri vatandaşların işlerini daha kolay görmeleri için aracılık yaparak tüm fatura ödeme noktalarını tek çatı altında toplamaktadır.

Fatura ödeme bayileri bir çok insan tarafından kullanıldığı için, yeni girişimde bulunmak isteyen vatandaşlar fatura ödeme merkezi bayiliği hakkında bilgi edinmek istiyor. Bizde bu yazımızda fatura ödeme merkezi bayiliği nasıl açılır ve fatura ödeme merkezi bayilik şartları nelerdir gibi sorular ve daha fazlasına yanıt vererek herkesi bilgilendireceğiz.

Fatura ödeme merkezi açmak kendi işini kurmak isteyen girişimciler için oldukça doğru bir karardır. Her işte olduğu gibi bu işinde bazı önemli faktörleri vardır. Bu işte en önemli olan konu güvendir. Bir çok kişi fatura ödeme merkezi açtıktan sonra vatandaşları dolandırdığı için halkın güveni bir nebze olsun kırılmış durumdadır. Bu işi yapmak isteyenler öncelikle buna dikkat ederek mümkün olduğunca profesyonel bir şekilde çalışmalı , mümkünse bu işi tanınmış bir marka çatısı altında yapmalıdır.

Fatura Ödeme Merkezi Bayilik Şartları

Tüm markalar bayilik almak isteyen kişilere hem halkı hemde markayı korumak adına bazı şartlar sunmaktadır. Fatura ödeme merkezi açma şartları da bu anlamda oldukça önemlidir. Bu iş güvene dayalı bir sektör olduğu için şartlar çok önemlidir. İşte fatura ödeme merkezi açma şartları ;

  • İş yeri olacak dükkanın en az 15-20 metre kare olması, yaya ve araç trafiğine açık işlem yollarda olması gerekmektedir.
  • Esnaf ve Sanatkarlar odasına kayıt yapılması,
  • Belediyeden gerekli yasal izinlerin alınması,
  • Bağlı bulunduğu vergi dairesinden vergi levhası alınması,
  • İş yerinde sabit telefon hattı olması,
  • Çalışacak personelin eğitimli, sicili temiz ve saygılı olması,
  • Fatura ödeme merkezlerine getirilen faturalar genellikle son ödeme tarihi yakın faturalar olur, bu yüzden getirilen faturaların aynı gün ödenmesi gerekmektedir.

Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği Kar, Kazanma Oranı

Fatura ödeme merkezi açmayı düşünen girişimcilerin aklındaki en önemli sorulardan biri de kar oranları nedir ve fatura ödeme merkezi bayiliği ne kadar kazandırır sorusudur. Uzaktan bakıldığında fatura ödeme merkezleri az kazanıyor gibi görülmektedir. Faturalardan alınan 2-3 liralık komisyon herkesin gözüne çok az gelmektedir. Ancak işin aslı hiç de öyle değildir.

Fatura ödemelerinden ortalama 2-3 lira komisyon alınmaktadır. Bir ailenin elektrik, su, doğal gaz, internet gibi bir çok faturası olduğu için aldığınız komisyon oldukça yükselecektir. İş yeriniz güzel bir yerdeyse günde yüzlerce hatta binlerce bile fatura ödemesi gerçekleştirerek aylık 10-20 bin lira gibi rakamlar oranları elde edebilirsiniz.

Gelelim asıl sorumuza fatura ödeme merkezi karlı mı ? fatura ödeme merkezi kazandırır mı ? bu soruya işinizi dürüst bir şekilde yaptığınız sürece kesinlikle evet diyebiliriz. Unutmayın bu işin en önemli şartı insanların güvenini kazanmaktır.

1 Yorum

  1. Fatura ödeme merkezi kazancı oldukça yüksek iş yerlerinden biridir. Kar oranı azmış gibi görünüyor ama toplamda oldukça iyi para yapıyor. İş yeri güzel bir yerdeyse yüzlerce fatura ödeyerek karınızı attırırsınız. Ben fatura ödeme merkezi çalıştırıyorum 5 yıldır, zaman geçtikçe müşterilerim artıyor her yıl daha fazla kazanıyorum eğer düşünen varsa mutlaka tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz