1. Anasayfa
 2. İş Başvurusu

Gelir idaresi başkanlığı (GİB) iş başvurusu

Gelir idaresi başkanlığı (GİB) iş başvurusu
806x378-gelir-idaresi-baskanligi-gib-196-personel-alimi-yapiyor-gib-is-basvurusu-nasil-yapilir-basvuru-kosullari-ne-gib-kontenjani-1614672694207

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) iş başvurusu , personel alımı, gib çalışma şartları ve maaşları hakkında detaylı bilgileri sizlerler için derledik. GİB 70 ilde 196 personel alımı yapacak GİB personel alımı başvuru şartları nelerdir ?

Gelir idaresi başkanlığı iş ilanlarında yayınladığı bilgiye göre toplamda 70 ilimizde 196 sözleşmeli personel ve işçi alımı yapacağını bildirdi. Alınacak personellerin en az lise mezunu olma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuruları da buna göre yapmalısınız.

Gelir idaresi başkanlığı başvurusu

Gelir idaresi başkanlığı iş ilanları resmi gazetede yayınlanmaktadır. Son olarak yapılacak olan 70 ilde 196 personel alımı da yine resmi gazete de yayınlanmıştır.

GİB Personel ve işçi alımı başvuruları 10 Mart 2021 tarihine kadar yapılabilecektir. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

GİB Personel alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayımlanan işçi ve memur alımı ilanında Başkanlığın merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre ise alınmak üzere sözlü sınav esas alınmak suretiyle 70 ilde Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonunda toplam 196 (yüz doksan altı) sözleşmeli personel alınacağı bilgisi verilmiştir.

Sözlü sınava katılma şartlarını taşıyan ve iş başvurusunu zamanında ve eksiksiz yapan kişilerin tercih ettiği görev yeri pozisyon sayısının 2 (iki) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri görev yeri dikkate alınarak, KPSS puan türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 2 (iki) katı aday sözlü sınava çağrılacak.

KPSS puan türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacak.

Gelir idaresi başkanlığı iş başvurusu nasıl yapılır

SINAV TARİHİ VE YERİ- Sözlü sınav 29 Mart-2 Nisan 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. Başvurular online sistem üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru neticesinde sınava girmeye hak kazanan adaylar elir idaresi başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden sınava en az 10 gün kala listelenecektir.

Başvurular, 1 Mart 2021 Pazartesi günü başlayıp, 10 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.30’da bitecektir. Başvuru tarihlerini geçirmemek için son güne bırakmamanız önemle duyurulur.

İş başvurusunda bulunabilmek için http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda dondurularak yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır.

– Adaylar ilanda belirtilen yerlerden en fazla 5 (beş) yer için tercihte bulunabilirler.

GİB SİNAV SORULARI

Gelir idaresi başkanlığının yapacak olduğu sınavda çıkacak olan sorular birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Usulüne uygun başvuru yapan kişiler Ankara’da gerçekleşecek olan sözlü sınava katılacaklardır yani sınav tek aşamalı ve sözlüdür.

idaresi başkanlığı sınav soruları başvurmuş olduğunuz pozisyona göre ve genel yetenek konuları hakkında olacaktır yazılı bir sınav olmadığı için bu konu hakkında bilgi bulunmamaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir