1. Anasayfa
 2. Bilgi

e-Ticaret Entegrasyonu Nedir, Neden Önemlidir?

e-Ticaret Entegrasyonu Nedir, Neden Önemlidir?
e-Ticaret Entegrasyonu Nedir

E-ticaret entegrasyonu, işletmelerin zamandan ve maliyetlerden önemli ölçüde tasarruf etmesini sağlayan bir sistemdir. Entegrasyon ile pazaryerlerinde yer alan işletmelerin rekabet güçleri artar. E-ticaret entegrasyonu sonrasında birçok işlem zaman ve işgücü gerekmeksizin otomatik olarak sistem üzerinden gerçekleştirilir. Sipariş, kargo, fatura, stok ve günlük rapor alma gibi birçok işlem e-ticaret entegrasyonu sayesinde tek bir ekran üzerinden yönetilebilir.

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

e-Ticaret entegrasyonu; faaliyet gösterilen pazaryerleri ve e-ticaret sitelerindeki verilerin tek bir ekrandan yönetilmesini sağlayan kapsamlı sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde farklı pazaryerlerine ait ürün yükleme, fatura oluşturma, siparişleri alma, kargo bilgilerini oluşturma, stok durumunu görme ve güncelleme gibi işlemler tek bir panel üzerinden gerçekleştirilebilir.

E-Ticaret Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

Günümüzde işletmeler satışlarını arttırmak ve daha fazla müşteriye ulaşabilmek için birden fazla pazaryerinde ve kendilerine ait e-ticaret sitelerinde satış yapmaktadır. Birden fazla mağazanın yönetimi, siparişlerin alınması ve satış sonrasında stokların tek tek güncellenmesi gibi işlemler ciddi anlamda zaman ve işgücü gerektirir. Üstelik çoğu zaman bu noktada karmaşa oluşur ve bu da satışların olumsuz etkilenmesi ile sonuçlarınır. İşte bu tür durumların önüne geçmek ve satışların tek bir noktadan yönetilmesi için e-ticaret entegrasyonu geliştirilmiştir.

Yengeç’in E-Ticaret Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

Yengeç’in e-ticaret entegrasyonunu kullanmak için öncelikle yengec.co adresine giriş yapmanız ve anasayfada karşınıza çıkan Hemen Kuruluma Başla butonuna basmanız yeterlidir. Bu aşamadan sonra ise entegrasyona dahil etmek istediğiniz pazaryerlerinden API bilgileri ile entegrasyonu sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Entegrasyonu Özellikleri Nelerdir?

E-ticaret entegrasyonunun sipariş, kargo, fatura ve stok entegrasyonu özellikleri vardır. Ayrıca sistemin günlük işlem raporu da alabilmenize imkan veren bir başka özelliği de bulunmaktadır.

E-Ticaret Fatura Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret fatura entegrasyonu, pazaryerlerinden yapılan satışlar sonrasında siparişlerin direkt olarak Yengeç sistemine düşmesi ve faturaların otomatik olarak oluşturulmasıdır. Süreç tamamen sistem üzerinden alınan verilerle gerçekleşir ve böylece fatura oluşturulması sürecinde insan kaynaklı hata payı tamamen ortadan kaldırılır.

E-Ticaret e-Arşiv Fatura Entegrasyonu Nedir?

E-arşiv fatura entegrasyonu, e-arşiv fatura kullanan işletmelerin yaptıkları satışlar sonrasında e-arşiv faturalarının Yengeç sistemi üzerinden direkt olarak oluşturulmasıdır. Entegrasyon ile e-arşiv fatura süreçleri daha güvenli ve daha verimli hale gelir. Faturaların hazırlanması için ekstradan bir insan gücünün kullanılması gerekmez. Böylece zamandan ve iş gücünden tasarruf edilir. Ayrıca e-arşiv fatura entegrasyonu ile oluşturulan faturalar, müşterilerin e-posta adreslerine otomatik olarak gönderilir.

E-Ticaret e-Fatura Entegrasyonu Nedir?

E-fatura entegrasyonu, e-fatura kullanan işletmelerin pazaryerleri üzerinden yaptıkları satışlar sonrasında e-faturalarının otomatik olarak Yengeç sistemi üzerinden oluşturulmasıdır. Bu işlem kapsamında oluşturulan e-faturalar müşterilerin e-postalarına da gönderilir. 

Yengeç’in Entegre Olduğu Ön Muhasebe Programları Nelerdir?

Yengeç sistemi, günümüzde yoğun olarak tercih edilen ön muhasebe programlarıyla entegredir. Böylece söz konusu ön muhasebe programlarını kullanan işletmeler, Yengeç sistemi üzerinden ön muhasebe programlarına ilişkin işlemleri daha etkili ve kolay bir şekilde gerçekleştirme imkanı yakalar. Yengeç; Paraşüt, Logo İşbaşı ve KolayBi ön muhasebe programları ile entegredir.

Paraşüt Entegrasyonu

Paraşüt entegrasyonu, web tabanlı olan bu ön muhasebe programını kullanan işletmelerin faturaları otomatik olarak hazırlamasına imkan verir. Kayıtlı olan cari bilgiler sistem üzerinden otomatik alınarak faturalar oluşturulur.

İşletmeler, faaliyet gösterdikleri pazaryerleri üzerinden sipariş aldıklarında, siparişler direkt olarak Paraşüt ön muhasebe programına aktarılır ve böylece Paraşüt üzerinden faturalar kolayca oluşturulur. Bunun yanında kullanıcılar, yine Paraşüt üzerinden hazırlanan faaliyet raporlarını inceleyerek gelir ve giderlerine ilişkin bilgileri detaylı olarak görebilir.

Logo İşbaşı Entegrasyonu

Günümüzde yoğun olarak kullanılan bir diğer ön muhasebe programı olan Logo İşbaşı, Yengeç sistemi ile entegre olarak çalışabilir. Böylece pazaryerlerinden alınan siparişler direkt olarak Logo İşbaşı programına aktarılır ve faturalar otomatik olarak oluşturulur. Bunun yanında işletme sahipleri Logo İşbaşı entegrasyonu kapsamında stok takibi ve nakit yönetimi gibi birçok farklı işlemi de yapabilir.

KolayBi’ Entegrasyonu

Web tabanlı bir ön muhasebe programı olan KolayBi’, Yengeç sistemi ile entegre olarak çalışabilmektedir. KolayBi’ entegrasyonu ile fatura takibi, fatura oluşturma, cari hesap takibi, stok takibi ve gelir gider takibi gibi işlemler yapılabilir. KolayBi’ entegrasyonu kapsamında banka entegrasyonu ve Bi’Link entegrasyonu da bulunmaktadır.

E-Ticaret Kargo Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret kargo entegrasyonu, kargo işlemlerinin daha hızlı ve iş gücü gerekmeden yapılmasına imkan veren bir sistemdir. Alınan siparişlere ilişkin kargo barkodlarının ve fişlerinin otomatik olarak hazırlanmasını sağlar. Yengeç sistemi ile Aras Kargo, Sürat Kargo, Git Kargo, UPS Kargo, Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo entegre olarak çalışabilir.

Aras Kargo Entegrasyonu Nedir?

Siparişlerini Aras Kargo ile gönderen işletmeler, Aras Kargo entegrasyonu ile siparişlerden adres bilgilerini otomatik olarak çeker ve kargo barkodunu oluşturur. Oluşturulan kargo barkodları ve kargo fişlerinin direkt olarak çıktısı alınabilir. Veya bilgisayar üzerine indirilebilir. Yapılan bu işlemler sayesinde kargo görevlisi tarafından kargo takip numarası kolaylıkla oluşturulur. Oluşturulan kargo takip numarası, müşterinin ve işletme sahibinin e-posta adresine otomatik olarak gönderilir.

Sürat Kargo Entegrasyonu Nedir?

Sürat Kargo entegrasyonu, Sürat Kargo ile çalışan işletmelerin kargo işlemlerini Yengeç ile entegre etmeleridir. Bu entegrasyon sayesinde pazaryerleri üzerinden alınan siparişlere ilişkin kargo fişleri ve kargo barkodu otomatik olarak oluşturulur. Alınan takip numarası müşterilere yine otomatik olarak gönderilir. Böylece işletmeler hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf etme imkanı yakalar.

Git Kargo Entegrasyonu Nedir?

Git Kargo entegrasyonu ile işletmeler pazaryerleri üzerinden yaptıkları satışlara ilişkin kargo fişlerini ve kargo barkodlarını otomatik olarak oluşturma imkanı yakar. Bu imkanlar sayesinde kargo işlemleri daha kısa sürede ve daha zahmetsiz olarak tamamlanır.

UPS Kargo Entegrasyonu Nedir?

UPS Kargo entegrasyonu sayesinde kargo barkodu ve fişleri otomatik olarak oluşturulur. PDF formatından görüntülenebilen bu belgelere yazdırmaya hazır şekildedir. Oluşturulan barkod okutulduğunda otomatik olarak kargo takip numarası alınır ve bu numara müşterilere e-posta olarak gönderilir.

Yurtiçi Kargo Entegrasyonu Nedir?

Yurtiçi Kargo entegrasyonu, kargo barkodlarının ve fişlerinin otomatik olarak oluşturulmasını ve yazdırılmaya hazır hale getirilmesini sağlar. Ayrıca entegrasyon sayesinde alınan kargo takip numaraları, müşterilere otomatik olarak gönderilir.

MNG Kargo Entegrasyonu Nedir?

MNG Kargo entegrasyonu, manuel olarak herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmadan, kargo barkodunun ve fişinin oluşmasını sağlar. Oluşturulan kargo barkodunun okutulması ile kargo takip numarası alınır. Bu numara müşteriye ve işletme sahibine gönderilir.

e-Ticaret Stok Entegrasyonu Nedir?

e-Ticaret stok entegrasyonu, e-ticaret sitenizdeki veya pazaryeri mağazanızdaki ürünlerin ön muhasebe programlarındaki ürünlerle eşleşmesini sağlar. Bu eşleşme sayesinde yapılan satışlar sonrasında ön muhasebe programındaki stoklar da güncellenir. Yine bu entegrasyon kapsamında işletme sahipleri ürün özelinde KDV oranı tanımlama imkanıda yakalar.

e-Ticaret Sipariş Entegrasyonu Nedir?

e-Ticaret sipariş entegrasyonu, pazaryeri mağazanız veya e-ticaret siteniz üzerinden aldığınız siparişlerin direkt olarak ön muhasebe programına iletilmesi ve faturalandırılmaya hazır hale getirilmesidir. 

Yengeç’in e-Ticaret Entegrasyonu Hangi Platformları Destekler?

Yengeç e-ticaret entegrasyonu Woocommerce, Opencart, Ideasoft, Shopify ve Wix platformlarını desteklemektedir.

Woocommerce Entegrasyonu Nedir?

WooCommerce altyapılı e-ticaret sitenizi Yengeç’e bağlayabilir ve böylece faturalandırma, sipariş, kargo ve stok takibi gibi birçok işlemin otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. 

Opencart Entegrasyonu Nedir?

Opencart entegrasyonu, Opencart tabanlı e-ticaret sitenizi Yengeç ile entegre ederek gelen siparişlere ilişkin faturalandırma süreçlerini otomatikleştirebilmenizi sağlar.. Bunun yanında stok güncelleme, kargo işlemleri ve sipariş alma gibi işlemler için de zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ideasoft Entegrasyonu Nedir?

Ideasoft tabanlı e-ticaret sitenizi Yengeç’e bağlayarak fatura hazırlama, stok takibi, kargo fişi oluşturma ve günlük performans takibini otomatikleştirebilirsiniz.

Shopify Entegrasyonu Nedir?

Shopify tabanlı e-ticaret sitenizi Yengeç ile entegre ederek iş yükünüzü hafifletebilir, faturalandırma sürecini otomatik hale getirebilirsiniz.

Wix Entegrasyonu Nedir?

Wix entegrasyonu ile faturalandırma ve kargo işlemlerinizi daha hızlı hale getirebilir, stok yönetimi ve sipariş süreçlerini tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz.

e-Ticaret Entegrasyonu İçin Neden Yengeç’i Tercih Etmeliyim? 

e-Ticaret entegrasyonu konusunda gelişmiş altyapısı ve stabil çalışan sistemi sayesinde Yengeç, sizin bu alandaki ihtiyaç ve beklentilerinize en üst seviyede cevap veriyor. Kaliteli hizmeti uygun fiyata alma imkanı veren Yengeç, e-ticaretteki rekabet gücünüzü ciddi anlamda yükseltecek. E-ticaret süreçlerinizi daha kolay hale getirmek, verimliliğinizi artırmak ve bunları yaparken maliyetlerinizi azaltmak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, Yengeç’i kullanmalısınız. E-ticaret entegrasyonu konusunda daha detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yengeç’in entegrasyon paketleri hakkında detaylı bilgi almak ve 15 gün ücretsiz denemek için https://yengec.co adresini ziyaret ediniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir