SSYV Online Burs Başvurusu 2022

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (SSYV) burs başvurusu formu, SSYV burs başvuru şartları, SSYV 2022 burs miktarı ne kadar gibi sorularınıza yazımızda yanıt bulabilirsiniz. Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı kurulduğu 2010 yılından günümüze kadar her yıl binlerce üniversite öğrencisine karşılıksız burs vermektedir. İşte SSYV online burs başvurusu hakkında tüm detaylar…

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (SSYV) Burs Başvurusu

SSYV her yıl olduğu gibi eğitime destek vermeye 2021-2022 eğitim öğretim döneminde de devam ediyor. Başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilecek burs için bir çok öğrenci başvuruda bulunmaktadır. Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı karşılıksız burs başvuruları, bu yıl yalnızca online başvuru ile yapılacaktır. Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Bölümlerinde okuyan öğrenciler başvurularını 16 Ağustos – 17 Eylül 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. SSYV Burs miktarı 500,00 TL ve  süresi 9 ay’dır.

İlginizi Çekebilir :  KYK Burs Öğrenim Kredisi Başvurusu Yap 2022

SSYV Geçen Yıl Burs Alanlar

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfından geçtiğimiz yıl burs alan öğrencilerin sınıflarını geçmiş olmaları ve not ortalamalarının en az 2 olması gerekmektedir. Bu şartları karşılayan öğrenciler burs taahhütnamesi ile birlikte Onaylı Transkript, Adli Sicil Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopilerini resmi internet sitesi üzerinden yüklemeleri gerekmektedir. SSYV Burs Taahhütnamesi için TIKLAYIN.

SSYV Burs başvurusu için başarılı üniversite öğrencilerinin 16 Ağustos –  17 Eylül 2022 tarihleri arasında kurum resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Elden yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Başvuru tarihlerini dışında yapılan başvurularda kabul edilmeyecektir.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (SSYV) Burs Başvurusu Şartları

  • T.C vatandaşı olmak
  • Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı olmak
  • Maddi imkandan yoksun olmak
  • Ailenin mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak
  • Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak
  • Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) dışında başka bir kamu ve özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak

SSYV Online Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Burs başvurusu online olarak vakfın resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Bizzat yapılan burs başvuruları kabul edilmeyecektir. Burs başvurularınızı mutlaka verilen tarihler aralığında yapmalısınız. Online burs başvurusu için TIKLAYINIZ.

İlginizi Çekebilir :  SEY Vakfı Burs Başvurusu 2022
Rate this post

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz