1. Anasayfa
 2. Teknoloji

İphone Ekran Yansıtma Çalışmıyor (Çözüldü)

İphone Ekran Yansıtma Çalışmıyor (Çözüldü)
iphone ekran yansıtma sorunu çözümü

AirPlay, İphone cihazınızın ekranını farklı bir ekrana yansıtmaya olanak sağlayan Apple ekran yansıtma özelliğidir. Bu özellik ile İphone cihazınızın ekranını televizyona veya farklı bir harici cihaza yansıtabilirsiniz. Yansıtma yapmak isteyen kullanıcılar bazen İphone Ekran Yansıtma Çalışmıyor sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Bizde bu yazımızda iPhone ekran yansıtma TV bulmuyor, iPhone ekran yansıtma Android TV, iPhone ekran yansıtma Samsung TV ve ekran yansıtma çalışmıyor sorununuza çözüm önerileri sunacağız.

İphone cihazınızın ekranını televizyon ve bilgisayarınıza yansıtarak video, ses kaydı, fotoğraf gibi dijital içeriklerinizi daha büyük ekrandan izleme zevkini yaşayabilirsiniz. Sizde İphone samsung tv ekran yansıtma sorunu veya iphone bilgisayara ekran yansıtma sorunu gibi problemler yaşıyorsanız yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

İphone Ekran Yansıtma Sorunu Çözümü

İphone ile Harici Cihazın Uyumluluğunu Kontrol Edin

İphone cihazınızın bağlanmak istediğiniz televizyon veya bilgisayarla uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Eğer cihazınız bağlanmak istediğiniz harici cihaz ile uyumlu değilse iphone ekran yansıtma özelliğini kullanamazsınız. Uyumluluk kontrolü için iphone cihazınızın ekranını alttan veya üstten kaydırarak aşağıdaki kontrol paneline erişin , ardından resimle gösterilen icona tıklayın ve açılan ekranda bağlanmak istediğiniz cihazı görüp görmediğinizi kontrol edin.

İphone Ekran Yansıtma Çalışmıyor

İnternet ve Wifi Bağlantınızı Kontrol Edin

İphone ekran yansıtma sorunu nedenlerinden biride internet bağlantısıdır, bazen internet var gibi görünüyor olsa da ağa bağlanmamış olabilirsiniz. İphone cihazınızı televizyon veya bilgisayara bağlamadan önce internet ve wifi ağının çalıştığından emin olun, ayrıca İphone ve harici cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.

İOS ve Tv Sistem Güncellemelerini Kontrol Edin

İphone ekran yansıtma sorunu yaşamanızın nedenlerinden biride cihazlarınızın güncel olmaması olabilir. Cihaz güncellemelerinde tüm sistemde değişiklikler yapıldığından eğer cihazlarınız güncel değilse yansıtma sorunu yaşayabilirsiniz. İphone cihazınızda yeni sistem güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Ardından bağlanmak istediğiniz televizyon veya bilgisayarınızın sistemlerinin güncel olduğundan emin olun.

Cihazlarınızı Kapatıp Açın

Yukarıdaki çözüm yollarını denediğiniz ve eğer bir sonuca varamadıysanız İphone cihazınızı ve yansıtmak istediğiniz cihazı kapatıp açmayı deneyin. kapatıp açmak bir çok cihazda çözüm olmaktadır. Sistemin yeniden başlaması bazı ayarların yerine gelmesini sağlayacağından ekran yansıtma sorununuzu ortadan kaldırabilir.

Farklı Bir Ekran Yansıtma Uygulaması Deneyin

İphpne cihazınızı televizyon veya bilgisayara yansıtma işlemi her şeyi denemenize rağmen olmadıysa farklı bir uygulama ile denemenizde fayda var. Aşağıda bulunan ekran yansıtma uygulaması ile Phone veya Android telefondan Windows 11/10/8/7 PC’ye ekran yansıtma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ekran Yansıtma Uygulaması

İOS ve Windows Ekran Yansıtma Uygulaması İçin TIKLAYIN.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir