1. Anasayfa
 2. Haberler

Yılbaşından sonra dolar düşecek mi ? (Cevaplandı)

Yılbaşından sonra dolar düşecek mi ? (Cevaplandı)
Yılbaşından sonra dolar düşecek

Yılbaşından sonra dolar düşecek mi sorusu vatandaşlar tarafından merak edilmekte. Ekonomik olarak zor günlerden geçilirken asgari ücretin artmasıyla özellikle asgari ücretle çalışan vatandaşlar biraz rahat nefes aldı. Yılbaşından sonra dolar ne olur sorusu ise herkesi tedirgin etmektedir. Tedirginliğin sebebi dolar kuru yükselirse fiyatlara zam gelmesi ve maaşın erimesidir.

Yılbaşından sonra dolar artar mı düşer mi sorusunun cevabı , hem yatırımcılar hem de vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Yatırımcıların bir kısmı doların artmasından tarafken, vatandaşlar ise alım gücünün düşmemesi için doların düşmesini umut etmektedir. İşte uzmanlar tarafından yılbaşı dolar kuru tahminleri…

Yılbaşından sonra dolar düşecek mi

Yılbaşından sonra dolar düşecek mi ?

Yılbaşından sonra dolar kuru hangi seviyede olur diye sorulan finans uzmanları, önümüzdeki günlerde dolar kurunun aşağı yönde ilerlemesini beklediklerini söyledi. Dolar kurunun şuanda normalde olması gereken rakamında üzerinde olmasından dolayı dolar kurunun daha fazla yükselmeyim yatay seviyede devam edeceğini bildirmektedir. Yılbaşından sonra yani ocak ayında dolar kuru aşağı yönde hareket edecek olsa da bu düşeceği anlamına gelmez yalnızca yükselme eğilimi göstermeyecektir.

Yılbaşından Sonra Dolar Düşecek mi ?

Yılbaşından sonra doların 10 TL olacağı gibi bir takım bilgiler özellikle sosyal medyada bulunsa da bu bilgi kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Doların yeni yıl itibari ile aşağı yönde hareket etmesi bekleniyor bu beklentisin nedeni dolar endexi düşerken bizim ülkemizde bir düşüş olmadı. Bu sebeple ocak ayından sonra belirgin bir düşüş olmamakla birlikte yatay seviyede devam edecektir. Enflasyon düşmeye devam ederse mart ayından itibaren daha düşük dolar kurlarıyla karşılaşabiliriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir