1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Ural Petrol Nedir? 2023 Fiyatı

Ural Petrol Nedir? 2023 Fiyatı
ural petrol fiyatı

Ural Petrol Nedir ? 2023 Fiyatı nedir sorusu son günlerde sıkça gündeme gelmektedir. Petrol fiyatlarının artmasıyla vatandaşlar uygun fiyatlı petrol nasıl alınır araştırmasına girmiştir. Bizde bu yazımızda Rus petrolü olarak bilinen Ural petrol fiyatı ve Ural petrol hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Ural Petrol Nedir ?

Ural petrol, Rusya ile Kazakistan sınırında bulunan Ural dağlarından çıkartılan bir petrol çeşididir. Ural petrol, diğer petrol çeşitleriyle kıyaslandığında kalitesi daha düşük ve daha az işlem gerektiren bir petrol türüdür. Bu sebeple diğer petrol türlerine göre fiyatı daha yüksek olmasından dolayı daha az kullanılmaktadır. Bu petrolün maliyeti daha yüksek olduğundan ticari olarak da çok fazla kullanılmamaktadır.

Ural Petrol Nedir

Ural Petrol Fiyatı 2023

Ural petrol fiyatı, piyasalara bakıldığında diğer petrol çeşitlerine kıyasla daha uygundur. Ural petrolün fiyatının düşün olması, kalitesinin de düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca nakliyesi ve işlenmesi de maliyeti arttırdığı için ticari açılan daha pahalıya gelmektedir.

Ural petrol, Brent petrol ile kıyasladığımızda arz ve talep dengesi olarak Brent petrolde daha yüksek olduğundan fiyatı da buna göre artış göstermektedir. Brent petrol varil fiyatı 12 ocak 2023 tarihinde 83,80 dolar olarak piyasada işlem görmektedir. Aynı gün ve saatlerde Ural petrol varil fiyatı ise 38 dolara dolar işlem görmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Site Yöneticisi

Yorum Yap