Türk Telekom İptal Dilekçesi – Başvuru Formu

Türk Telekom Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon şirketidir. Her yıl bünyesine kattığı yeni personel ve en yeni teknolojilerle ütün hizmet vermeye devam etmektedir. Türk Telekomun vermiş olduğu hizmetten memnun olmayan kişiler bu hizmetleri iptal etmek isteyebilir. Bizde bu yazımızda Türk Telekom iptal dilekçesi, Türk Telekom abonelik iptal başvuru formu ve Türk Telekom internet iptali nasıl yapılır gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Ülkemizin Telekomünikasyon sektöründeki lideri olan Türk Telekom Ülkemizin dör bir yanında yüksek hızda internet hizmeti vermektedir. Bölgesel olarak bazı bölgelerde ve şartlarda bu internet hızını istediği gibi alamayan müşteriler olmaktadır. Türk telekom abonelik hizmetini iptal etmek isteyen kişiler için yapmaları gereken işlemleri sırasıyla sizlere sunacağız.

Türk Telekom Aboneliği İptal Etme

Türk telekom ve diğer internet servis sağlayıcı firmalar abone olurken sizleri çok sıkıntıya sokmadan kolaylıkla abonelik işleminizi yaparlar. Ancak iş iptal etme durumuna geldiğinde sizlerden bir takım belge ve prosedürü yerine getirmenizi istemektedirler.

Türk Telekom abonelik iptal işlemi için dilerseniz Türk Telekom şubesine giderek iptal talebinizi iletebilirsiniz. Abonelik iptali için gerekli belgeleri çıktı alarak kendiniz doldurduktan sonra fax gönderebilirsiniz. Türk Telekom iptal başvuru formunda bulunan kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir bir şekilde doldurmalısınız, bunun yanı sıra aboneliğinizi iptal etmek istemenizin sebebini de detaylı bir şekilde açıklamanız istenmektedir.

İlginizi Çekebilir :  İnternet altyapı sorunu, Başvurusu, Çözüm

Türk Telekom iptal başvuru formunu doldurduktan sonra imza atmanız ve kimlik fotokopisi ile birlikte 0312 306 07 16 numaralı fax numarasına fax göndermelisiniz. Fax ile gönderilen belgelerin ve iptal işleminin gerçekleşmesi ortalama olarak 7 iş günü sürmektedir. Türk Telekom hızlı iptal etmek için bizzat şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Doldurduğunuz bilgilerin doğru ve eksik olmadığından emin olun, aksi taktirde iptal başvurunuz kabul olmaz.

Türk Telekom İptal Başvuru Formu İçin Tıklayın

Ölen Kişinin İnternet Abonelik İptali İçin Gerekli Belgeler

Türk Telekom, internet aboneliği vefat eden kişinin üzerine olan müşteriler için belgeler sunulması durumunda abonelikleri iptal ediyor. Sizinde -vefat eden babanızın veya annenizin üzerine olan bir internetiniz varsa bunu iptal edebilirsiniz. Ölen kişinin internet aboneliğini iptal etmek için gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • TÜİK Ölüm Belgesi (Nüfus müdürlüğünden alınır.)
 • Defin belgesi
 • Veraset ilamı
 • Sağlık kuruluşlarınca verilmiş abonenin vefatına dair yazı, tutanak veya raporlar
 • Vefatı belirten trafik kazasıyla ilgili raporlar
 • Vefatı gösteren mahkeme kararları

Türk Telekom Taahhüt Bitmeden İnternet İptali

İlginizi Çekebilir :  Superonline İnternet Başvurusu 2022

Türk telekom ve diğer tüm internet servis sağlayıcıları aboneliğinizi iptal etmek istediğinizde eğer taahhüt süreniz olmadıysa size ekstra ödemeler çıkarmaktadır, zaten taahhüt’ünde amacı tam olarak budur. Bu bedelleri ödemek zorunda kalırsınız ancak sağlıklı hizmet alamadığınız için iptal etmek istediğiniz hizmet için fazladan para döemek sizi oldukça sıkıntıya sokacaktır.

Taahhüt Bitmeden İnternet Nasıl İptal Edilir ?

Taahhüt süresi dolmadan interneti iptal etmek ve para ödememek için yapmanız gerek bir kaç işlem vardır. Öncelikle mevcut internet bağlantınız için şebekesi olmayan yani internet bağlantısı yapılamayacak bir adrese nakil talebinde bulunun. Bu nakil talebi sonucunda ekipler adrese geldiklerinde bağlantı yapılamayacağını görecekler ve nakili iptal ederler. Sizde telekoma o adrese taşınacağınızı bildirerek hattınızın iptalini talep edebilirsiniz. Çünkü verdiğiniz adreste bağlantı olmaması telekomun sorunudur bu yüzden taahhüt bedelini ödemeden hattınızı iptal edeceklerdir.

Rate this post

13 YORUMLAR

 1. türk telekomda internet iptal etmek gerçekten çok zor oluyor. bir sürü prosedür istiyorlar bir sürü ödeme çıkartıyorlar. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bunu bende deneyeceğim umarım faydası olur.

 2. Türk telkeom ev internet iptal etmek için bende çok para istediler, ben bugün nakil için başlattım bakalım inşallah yazdığınız gibi taahhüt bedeli ödemeden iptal ederler internetimi

 3. Ben daha önce taahhütlü internetimi iptal ettirmek için çok sıkıntı çekmiştim bahsettiniz yöntem gerçekten faydalı çok teşekkür ederim.

 4. Türk Telekom internet iptal başvuru formunu doldurdum gönderdim eğer ödeme çıkartılarsa bende bu şekilde yapmayı düşünüyorum teşekkür ederim

 5. Türk telekom internet iptali yapmak çok zor oluyor. Uğraştırmak iptal ettirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. yazıdaki yöntemi uygulayarak iptal etmeyi deneyeceğim.

 6. Türk telekom taahhütlü internetimi iptal etmek için uğraştım ancak yapamadım. Yazınız oldukça faydalı oldu bu yöntem aklıma gelmemişti. Şimdi uygulayarak ücretsiz olarak internetimi iptal edebileceğim.

 7. Evindeki interneyi iptal ettirmek istiyorum ama tahhut bedeli istiyorlar. Taahhüt ödemeden internet iptal etmek mümkün değil mi ? Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz