1. Anasayfa
 2. İnternet Başvurusu

Türk Telekom İptal Dilekçesi – Başvuru Formu

Türk Telekom İptal Dilekçesi – Başvuru Formu
türk telekom internet iptal başvurusu

Türk Telekom Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon şirketidir. Her yıl bünyesine kattığı yeni personel ve en yeni teknolojilerle ütün hizmet vermeye devam etmektedir. Türk Telekomun vermiş olduğu hizmetten memnun olmayan kişiler bu hizmetleri iptal etmek isteyebilir. Bizde bu yazımızda Türk Telekom iptal dilekçesi, Türk Telekom abonelik iptal başvuru formu ve Türk Telekom internet iptali nasıl yapılır gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Ülkemizin Telekomünikasyon sektöründeki lideri olan Türk Telekom Ülkemizin dör bir yanında yüksek hızda internet hizmeti vermektedir. Bölgesel olarak bazı bölgelerde ve şartlarda bu internet hızını istediği gibi alamayan müşteriler olmaktadır. Türk telekom abonelik hizmetini iptal etmek isteyen kişiler için yapmaları gereken işlemleri sırasıyla sizlere sunacağız.

Türk Telekom Aboneliği İptal Etme

Türk telekom ve diğer internet servis sağlayıcı firmalar abone olurken sizleri çok sıkıntıya sokmadan kolaylıkla abonelik işleminizi yaparlar. Ancak iş iptal etme durumuna geldiğinde sizlerden bir takım belge ve prosedürü yerine getirmenizi istemektedirler.

Türk Telekom abonelik iptal işlemi için dilerseniz Türk Telekom şubesine giderek iptal talebinizi iletebilirsiniz. Abonelik iptali için gerekli belgeleri çıktı alarak kendiniz doldurduktan sonra fax gönderebilirsiniz. Türk Telekom iptal başvuru formunda bulunan kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir bir şekilde doldurmalısınız, bunun yanı sıra aboneliğinizi iptal etmek istemenizin sebebini de detaylı bir şekilde açıklamanız istenmektedir.

Türk Telekom iptal başvuru formunu doldurduktan sonra imza atmanız ve kimlik fotokopisi ile birlikte 0312 306 07 16 numaralı fax numarasına fax göndermelisiniz. Fax ile gönderilen belgelerin ve iptal işleminin gerçekleşmesi ortalama olarak 7 iş günü sürmektedir. Türk Telekom hızlı iptal etmek için bizzat şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Doldurduğunuz bilgilerin doğru ve eksik olmadığından emin olun, aksi taktirde iptal başvurunuz kabul olmaz.

Türk Telekom İptal Başvuru Formu İçin Tıklayın

Ölen Kişinin İnternet Abonelik İptali İçin Gerekli Belgeler

Türk Telekom, internet aboneliği vefat eden kişinin üzerine olan müşteriler için belgeler sunulması durumunda abonelikleri iptal ediyor. Sizinde -vefat eden babanızın veya annenizin üzerine olan bir internetiniz varsa bunu iptal edebilirsiniz. Ölen kişinin internet aboneliğini iptal etmek için gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • TÜİK Ölüm Belgesi (Nüfus müdürlüğünden alınır.)
 • Defin belgesi
 • Veraset ilamı
 • Sağlık kuruluşlarınca verilmiş abonenin vefatına dair yazı, tutanak veya raporlar
 • Vefatı belirten trafik kazasıyla ilgili raporlar
 • Vefatı gösteren mahkeme kararları

Türk Telekom Taahhüt Bitmeden İnternet İptali

Türk telekom ve diğer tüm internet servis sağlayıcıları aboneliğinizi iptal etmek istediğinizde eğer taahhüt süreniz olmadıysa size ekstra ödemeler çıkarmaktadır, zaten taahhüt’ünde amacı tam olarak budur. Bu bedelleri ödemek zorunda kalırsınız ancak sağlıklı hizmet alamadığınız için iptal etmek istediğiniz hizmet için fazladan para döemek sizi oldukça sıkıntıya sokacaktır.

Taahhüt Bitmeden İnternet Nasıl İptal Edilir ?

Taahhüt süresi dolmadan interneti iptal etmek ve para ödememek için yapmanız gerek bir kaç işlem vardır. Öncelikle mevcut internet bağlantınız için şebekesi olmayan yani internet bağlantısı yapılamayacak bir adrese nakil talebinde bulunun. Bu nakil talebi sonucunda ekipler adrese geldiklerinde bağlantı yapılamayacağını görecekler ve nakili iptal ederler. Sizde telekoma o adrese taşınacağınızı bildirerek hattınızın iptalini talep edebilirsiniz. Çünkü verdiğiniz adreste bağlantı olmaması telekomun sorunudur bu yüzden taahhüt bedelini ödemeden hattınızı iptal edeceklerdir.

https://www.basvurusu.net/turk-telekom-internet-basvurusu/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

 1. 4 sene önce

  türk telekomda internet iptal etmek gerçekten çok zor oluyor. bir sürü prosedür istiyorlar bir sürü ödeme çıkartıyorlar. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bunu bende deneyeceğim umarım faydası olur.

  • Bu taahhüt bedeli ödemeden internet iptal etme yöntemi daha önce denenmiş ve başarılı olmuş bir yöntemdir. Umarım sizin için faydalı olmuştur

  • Bu taahhüt bedeli ödemeden internet iptal etme yöntemi daha önce denenmiş ve başarılı olmuş bir yöntemdir. Umarım sizin için faydalı olmuştur

 2. 4 sene önce

  Türk telkeom ev internet iptal etmek için bende çok para istediler, ben bugün nakil için başlattım bakalım inşallah yazdığınız gibi taahhüt bedeli ödemeden iptal ederler internetimi

 3. 4 sene önce

  Ben daha önce taahhütlü internetimi iptal ettirmek için çok sıkıntı çekmiştim bahsettiniz yöntem gerçekten faydalı çok teşekkür ederim.

 4. 4 sene önce

  Türk telekom abonelik iptal etme konusunda bana da sıkıntı çıkartıyor çok fazla taahhüt bedeli istiyor.

 5. 4 sene önce

  Türk telekom iptal dilekçesi doldurdum haber bekliyorum umarım benden de ücret talep etmezler

 6. Türk telekom taahhütlü internet iptali için başvuruda bulundum, borç çıkarttılar bir sürü hizmet alamıyorum iptal etmek istiyorum

 7. Türk Telekom internet iptal başvuru formunu doldurdum gönderdim eğer ödeme çıkartılarsa bende bu şekilde yapmayı düşünüyorum teşekkür ederim

 8. Türk telekom internet iptali yapmak çok zor oluyor. Uğraştırmak iptal ettirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. yazıdaki yöntemi uygulayarak iptal etmeyi deneyeceğim.

 9. 4 sene önce

  Türk telekom taahhütlü internetimi iptal etmek için uğraştım ancak yapamadım. Yazınız oldukça faydalı oldu bu yöntem aklıma gelmemişti. Şimdi uygulayarak ücretsiz olarak internetimi iptal edebileceğim.

 10. Evindeki interneyi iptal ettirmek istiyorum ama tahhut bedeli istiyorlar. Taahhüt ödemeden internet iptal etmek mümkün değil mi ? Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

 11. benim 2 tane hat fotaralı iptal etileçek çalındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir