TÜBİTAK Staj Başvurusu ve Şartlar 2020

0
263

Tübitak, bilim ve teknoloji alanlarında ülkemizin gelişmesi amacıyla bir çok çaajlışma yürütmektedir. 1963 yılında kurulan Tübitak’ın, şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmalarda bir çok önemli ve yetkili isimler yer alırken, dönem dönem stajyerlerde yer almıştır ve oldukça faydalı olmuşlardır. Tübitak staj başvurusu kabul etmekle birlikte bir çok öğrencinin eğitimine destek vererek taze beyinler de aramaktadır. Staj başvuruları incelenirken oldukça hassas davranılmaktadır.

TÜBİTAK Staj Başvurusu ve Şartları

Türkiye’nin bilimsel ve teknolojik araştırma kurumu olan Tübitak staj yapmak isteyen öğrencilere bir takım şartlar sunmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kurum, yapılan başvuruları çok iyi incelemekte ve çok iyi bir staj dönemi geçirilmesi için elinden geleni yapmakatdır. İşte Tübitak staj başvuru şartları ;

  • Tübitak’ta yapılabilmesi için üniversite eğitiminin devam ediyor olması gerekmektedir.
  • Kuruma yalnızca üniversite lisans eğitimine devam eden ve aynı zamanda zorunlu staj dönemi olan öğrenciler kabul edilmektedir.
  • En önemli şartlardan biri ise başvuru yapan öğrencinin not ortalamasının yüksek olmasıdır.
  • Staj başvurusu yapan öğrencilerden içerisinden 2,5 ve üstü notu olan öğrenciler tercih edilmektedir.
  • Staj başvurularının alındığı dönemde eğer başvuru sayısı çok fazla olursa, öğrencilerin okudukları okul veya not ortalamasınına göre seçme yapılmaktadır.

TÜBİTAK Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tübitak’a staj başvurusu yapmak isteyen öğrenciler bunu resmi internet sitesi üzerinden yapabilmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra kariyer-staj bölümüne tıklayarak bu alanda tc kimlik numaranızı girerek staj başvurusunda bulunabilirsiniz. Tübitak staj başvurusu ve diğer destek ve teşvikler için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Staj Başvurusu Ne Zaman Yapılır ?

Staj başvurusu genellikle her yılın mayıs ayında yapılmaktadır. Tübitak bu yıl staj başvurularını 19 mayıs cuma gününe kadar kabul etmektedir. Bu tarihten sonra yapılan staj başvuruları kabul edilmemektedir. Başvuru yaparken staj başlangıç ve bitiş tarihini belirlemelisiniz. Temmuz 3-23 tarihleri arasında Tübitak da toplu izinler olmaktadır bunun haricinde yaz boyu stajlar devam etmektedir.

Tübitak Staj Başvurusu Sonuçları

Staj başvurunuz onaylandığında başvurus sırasında vermiş olduğunuz mail adresinize bilgilendirme maili gönderilecektir. Eğer herhangi bir mail almazsanız bu başvurunuzun kabul edilmediği anlamına gelmektedir. Bu süreçte eğer başvurunuz onaylanmaz ve mail almazsanız farklı bir kuruma başvuruda bulunabilirsiniz.

Tübitak staj ilanları için TIKLAYIN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz