1. Anasayfa
 2. Bilgi

Toki Başvuru Değiştirme Nasıl Yapılır?(Cevaplandı)

Toki Başvuru Değiştirme Nasıl Yapılır?(Cevaplandı)
toki başvuru değiştirme

Toki başvuruları devam ederken, bazı vatandaşlar başvuru yaptıktan sonra girilen bilgi yanlışlıkları veya fikir değişiklikleri nedeniyle Toki başvuru değiştirme nasıl yapılır sorusunu sormaktadır. Bizde bu yazımızda Toki başvuru değiştirme, Toki başvuru değişikliği nasıl yapılır, Toki yanlış başvuru düzeltme hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Toki 14 eylül tarihinde Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için başvuruları kabul etmeye başladı. Başvuruların başladığı günden günümüze kadar 4 milyona yakın vatandaş başvuruda bulundu. Toplamda çeşitli illerde 250.000 konut yapılması planlanırken temel atma işlemlerinin yıl sonuna kadar başlayacağı bildirilmiştir.

Toki Başvuru Değiştirme ve İptal Etme

Toki yapılacak olan konutların başvurularında ilk evim, ilk iş yerim şartlarını göz önünde bulundurmaktadır. 2+1 ve 3+1 olarak yapılacak evler için başvuru ücreti 500TL olarak açıklanmıştır. Başvuru sonrasında değişiklik yapmak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konu ise başvuruların nasıl iptal edileceği ve düzenleme yapılıp yapılamayacağıdır. Peki Toki başvuru değiştirme veya Toki başvuru düzenleme işlemi nasıl yapılır ?

Toki başvuru değiştirme düzenleme işlemi yapılamamaktadır. Bu sebeple başvuru bilgilerinizi girerken doğru ve eksiksiz girdiğinize emin olmalısınız. Başvurular incelendikten sonra kura çekme işlemi olacaktır, ardından kurada isminizin çıkması durumunda Toki sizi sözleşme imzalamanız için çağıracaktır bu sözleşmeyi imzalamamanız iptal etmek için yeterli olacaktır.

Toki Başvurusu İptal Edilince Para İadesi Yapılıyor mu ?

Toki ev başvurusu yapan vatandaşların son günlerde sıkça sorduğu sorulardan biride, Toki başvurusu iptal edilince para iadesi yapılacak mı sorusudur. Bu konu hakkında açıklama yapan kurum 14 Eylül 2022 – 31 Ekim 2022 tarihleri arasında başvuru yapan ancak iptal edenlerin başvuru ücreti olan 500 TL ücretleri hesaplarına yatırılacağını bildirmiştir. Başvuru şartlarının yerine getirilmemesi durumunda yatırılan 500 tl geri iade edilmeyecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir