1. Anasayfa
 2. İş Başvurusu

TEİAŞ İş Başvurusu-İş İlanları

TEİAŞ İş Başvurusu-İş İlanları
TEİAŞ-iş-başvurusu-personel-alımı

TEİAŞ iş başvurusu nasıl yapılır, TEİAŞ personel alımı 2022, TEİAŞ işçi aşımı yapıyor mu ? TEİAŞ Türkiye’nin elektrik üretimi ve son kullanıcı olan vatandaşlara iletimi işini üstlenen firmadır. TEİAŞ Türkiye genelinde ortalama 8000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Firma yılı belli dönemlerinde toplu personel alımı yapmaktadır. Bizde bu yazımızda TEİAŞ işçi alımı, personel alımı ve iş ilanları hakkında bilgiler vereceğiz.

TEİAŞ İş Başvurusu ve Çalışma şartları 2022

TEİAŞ personel alımı yaptığında bu işçiler 657 sayılı kanunda devlet memuru statüsünde olurlar. Firmada 2 türlü çalışan bulunmaktadır biri teknik personel diğeri ise idari personeldir. Teknik personeller Teknisyen, tekniker ve mühendislerden oluşmaktadır. Bu statüde çalışan işçiler gerektiğinde hafta sonu da çalışmaktadır. Bazı durumlarda şehir dışına gitmek zorunda kalabilirler. Şehir dışında çalışma veya hafta sonu mesaisi gibi durumlar ekstra ücrete tabii tutulur. TEİAŞ idari birim personelleri ise genellikle hafta sonu veya hafta içi mesaisine kalmazlar.

TEİAŞ İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

TEİAŞ iş başvurusu e-devleti İŞKUR ve ALO 177 hattı üzerinden yapılmaktadır. TEİAŞ iş başvurusunda bulunmak için il veya ilçe işkur şubesine gidebilir, e-devlet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilir veya ALO 177 hattını arayarak iş başvurusu talebinizi iletebilirsiniz.

TEİAŞ personelleri memur statüsünde oldukları için KPPS puanına göre işe alım yapılacaktır. TEİAŞ personel alımı veya memur alımı yapacağında resmi internet sitesi üzerinden ilanları yayınlamaktadır bunları https://www.teias.gov.tr/tr-TR/haberler/announce buradan takip edebilirsiniz.

TEİAŞ İş Başvuruları Ne Zaman ?

TEİAŞ işçi aşımı yapılacağını açıkladıktan sonra başvuru yapmayı düşünen vatandaşların en çok merak ettikleri konu ise başvuruların ne zaman başlayacağı oldu, Yapılan açıklamaya göre 16 ağustos tarihinde başlayacak olan başvurular 20 ağustos 2022 tarihinde son bulacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir