Tarım ve Orman Bakanlığı İşçi Alımı 2021

Tarım ve orman bakanlığı 826 işçi alımı, personel alımı ve memur alımı yapılacağını açıkladı. Bizde bu yazımızda tarım ve orman bakanlığı personel alımı hakkında detaylı bilgileri, başvurusu nasıl yapılır ve şartlar nelerdir gibi bir takım bilgiler vereceğiz. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımının detayları..

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre kuruma 826 işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. Personel alımı yapılacağı https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/ internet adresinden ilan edilmiştir. Kamuya işçi alımı memur alımı ve personel alımı yapılacağında yine bu internet sitesi üzerinden iş ilanları verilmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı İş Başvurusu

Tarım ve orman bakanlığı iş ilanları yayınlandıktan sonra iş başvurusu Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Personel alımı başvuru tarihleri 29/12/2020 – 03/01/2021 olarak açıklanmıştır. Bu tarihler arasında iş başvurusu yapabilirsiniz.

iş ilanları

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı başvuruları yalnızca internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Farklı bir yolla iş başvurusu yapılamamaktadır. Tarihlerde bir değişiklik olması durumunda yine internet sitesinde yayınlanacaktır. İş başvurusu için aranan şartları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Tüpraş iş başvurusu 2021

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alım Şartları

Tarım ve Orman Bakanlığı sürekli iş başvurusu kabul etmemektedir bu yüzden işçi alımlarını ve iş ilanlarını sürekli takip etmenizde faydalar. Bakanlık işçi alımı için çok fazla şart aramamaktadır. İş başvurusunda bulunmak için 18 yaşını doldurmak ve 40 yaşından büyük olunmaması gerekmektedir. Her aday yalnızca 1 iş yeri ve 1 meslek dalı için başvuruda bulunabilir.

Tarım ve Orman Bakanlığı iş başvuruları bittikten sonra noter huzurunda kura iş işe alınacak kişilerin adını kura ile çekmektedir. Bakanlık bünyesinde çalışacak personel alımı kurası 16 ocak tarihinde yapılacaktır. Başvuru sonuçları ve işe alım kura sonuçları https://www.tarimorman.gov.tr internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Son Güncelleme Tarihi: 3 Ocak 2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz