1. Anasayfa
 2. Oyun

Rise of Kingdoms Hızlı Güç Yükseltme (İpuçları)

Rise of Kingdoms Hızlı Güç Yükseltme (İpuçları)
rise of kingdom güç yükseltme

Rise of kingdoms stratejiye dayalı bir savaş oyunudur oyunun dünya genelinde milyonlarca aktif oyuncusu vardır. Oyunu özellikle yeni başlayan kullanıcılar kısa sürede güç kazanmak için çeşitli araştırmalar içine girmektedir biz de bu yazımızda Rise of kingdoms güç yükseltme nasıl yapılır, Rise of Kingdoms Hızlı Güç Yükseltme yolları, nasıl kolay güç yükseltilir asker eğitimi, araştırma yapma ve bina yükseltme taktiklerini sizlerle paylaşacağız.

Rise of kingdoms oyununda güçlenmek için birden fazla seçenek vardır, bunları bina yükseltmek, asker eğitmek ve araştırma yapmak olarak sıralayabiliriz. Oyuna eğer yeni başladıysanız öncelikle 2.inşaatçıyı aktif etmek için oyunun size verdiği 2 günlük 2.inşaatçıyı aktif etme materyalini kulanın, bu sırada ise VİP seviyenizi 6. seviyeye getirmeye çalışın bunun içinde cevherler kullanmalısınız.

Bina Seviyesini Yükselterek Güç Arttırmak

Rise of kingdoms da güç yükseltmenin yollarında biride bina yükseltmektir. Oyunda onlarca bina bulunmaktadır, önceliği belediye binasına vererek bina seviyelerini inşaatçıları hiç boşta bırakmadan yükseltmeye devam edin. Bina seviyesi yükseltmek için örneğin sizden odun madenini 7. seviyeye çıkartmanızı isteyecektir. Bu durumda yalnızca 1 adet odun madenini 7.seviyeye çıkartmanız yeterli olacaktır diğer odun madenlerini daha sonra yükseltebilirsiniz. Bu durum gıda madeni, odun madeni, altın madeni ve hastaneler için geçerlidir.

Bina yükseltmelerinde özellikle 16. seviye kadar hızlandırma kullanmamaya çalışın zaten çok uzun sürmüyor. İlerleyen seviyelerde hızlandırmalar çok işinize yarayacak bazı bina ve belediye binaları için 10 ile 80 gün arasında hızlandırma gerekecek bu yüzden mümkün olduğunda hızlandırmalarınızı biriktirin.

Binaların seviyesi yükseldikçe size kazandırdığı güç miktarı da yükselecektir. Bu yüzden inşatçılarınızı hiç boşta bırakmadan sürekli olarak bina yükseltmelerine gönderin bu şekilde inşa gücünüz artacaktır ve daha sağlam bir belediye binasına sahip olacaksınız.

Asker Eğiterek Güç Yükseltmek

Rise of kingdoms oyununda güç yükseltmenin bir diğer yolu asker eğitmektir. Oyunda asker birimleri T1 T2 T3 T4 ve T5 olarak sınıflandırılmaktadır. T1 en düşük güçteki askeri birimleri T5 ise en yüksek güçteki askeri birimleri ifade etmektedir. Belediye seviyenizi yükselttikçe araştırma kısmından T2 T3 T4 ve T5 birimlerinde kilidini açabilirsiniz.

Askere iterek güç yükseltme tam olarak burada devreye giriyor. T seviyesi ne kadar yüksek olursa asker eğittiğinizde gücünüz daha fazla artacaktır. Bu yüzden T2 T3 T4 T5 seviyelerinin kilitlerini bir an önce açmanız ve açtıktan sonra bu birimlerde asker eğitmeniz gerekmektedir bu şekilde hızınızı daha çabuk arttırabilirsiniz.

Araştırma yaparak güç yükseltmek

Rise of kingdoms da gücünüzü hem rakamsal olarak hem de mücadele anlamında en ok araştırma yapmak yükseltecektir. Araştırma bölümlerini tamamen bitirdiğinizde yaklaşık 31 milyon güç arttırmış olursunuz. Oyundaki araştırma bölümünden hem ekonomik hem de askeri güç teknolojilerini yükselterek gücünüzü yükseltebilirsiniz askeri ve ekonomik bölümlerin seviyesini ne kadar üste çıkartırsanız gücünüz de buna göre artmaktadır.

Güçlü bir binaya sahip olmak güçlü askerlere sahip olmak ve kaynak toplama kaynak çıkarma gibi işlemlerde de hızlı olmak istiyorsanız araştırma bölümündeki teknolojileri geliştirmelisiniz.
Yukarıda sizler için Rise of kingdoms oyununda nasıl güç yükseltilir nasıl hızlı güç yükseltilir ve nasıl daha güçlü olunur gibi sorulara yanıt verdik.

Rise of kingdoms oyununda bina seviyeleri maksimum 25 olmaktadır. Araştırma kısmındaki teknolojiler ise tamamen bittiğinde artık araştırma yaparak gücünüzü arttıramazsınız yani güç arttırmak için geriye sadece asker eğitmek kalıyor. Sadece fazla asker eğiterek gücünüzü yükseltmek size fayda getirmeyecektir özellikle teknoloji bölümünü tamamlamak oyunun en can alıcı noktasıdır.

Rise of kingdoms güç yükseltme hakkında detaylı bilgiler yazımızda yer almaktadır. Siz de oyun hakkında merak ettiğiniz konuları aşağıda bulunan yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 19
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 3
  e_lendim
  Eğlendim
 • 5
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 9
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 4
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir