Panço Bayilik Başvurusu

0
382

Panço, ticari hayatına 1978 yılında İstanbul Eminönü’nde toptan çocuk ve bebek giyim ürünleri satışı yaparak başlamıştır. Panço ilk yıllardan itibaren başarısını kısa sürede yükselterek 1984 yılında markalaşmaya giderek ilk mağazasını Şişlide açmıştır.

Bilindiği üzere özellikle bebek ve çocuk giyim sektörü oldukça yüksek kar oranları ile yüksek gelir kazandırmaktadır. Bizde bu yazımızda panço bayilik başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Panço bayilik başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin sermaye olarak 150.000 lira bütçe ayırmaları gerekmektedir. Bu rakama isim hakkı dahil değildir bunun haricinde isim hakkı içinde bedel ödemeniz gerekecektir.

Panço Bayilik Şartları

Panço bayilik başvurusu yapabilmeniz için bazı şartları karşılıyor olmalısınız.

Mağaza açmak istediğiniz iş yerinin en az 100 metre kare alana sahip olması gerekmektedir.
Mağazaların cadde üzerinde veya işlem meydanlarda olması istenmektedir. İş yerinin Avm içerisinde olması büyük avantaj sağlamaktadır.
İç dekorasyonların tüm Panço bayilerinde ki gibi standart tip olması zorunludur.

Yukarıda verilmiş olan şartları karşılayabilecek olan kişilerin başvuruları kolaylıkla onaylanacaktır. Sermaye olarak kullanılacak olan bedel genellikle peşin olarak yatırılmaktadır ancak farklı ödeme yöntemleri de türetilebilmektedir.

Panço Bayilik Avantajları Nelerdir ?

Panço bayilik verdiği iş yerlerine kendi standardını ve konseptini korumak için bir takım desteklerde bulunmaktadır.

Panço çocuk ve bebek giyim üzerine olan bir mağaza zinciridir. Panço, bayilerine farklı markaların ürünlerini de satmaları izin vermektedir. Bu ürünlerin ve markaların Panço onayından geçmesi gerekmektedir.

Pançonun bayiliklere sunduğu diğer destekler ise şu şekildedir ;

Marka sezon sonu indirimleri yaparak daha çok alışveriş yapılmasını sağlamaktadır bu da mağaza sahibinin kar marjının yükselmesine sebep olacaktır.
Yeni açılan bayiliklere personel desteği verilmektedir. Eğitim ve tecrübe kazanmış personeller ile bayilikler desteklenmektedir.
Panço reklam desteği ile Türkiye’nin tüm bölgelerinde bulunan bayiliklerin çeşitli alanlarda reklamını yaparak müşteri potansiyelini arttırmmaktadır.
Bayiliklere ürün değişim hakkı sağlanarak müşteri memnuniyetini arttırmasına olanak sağlanmaktadır.

Yukarıda bahsi geçen tüm destekler ödeyeceğiniz tutarın içerisine sahildir. Ekstra olan hizmet destek talebinde bulunmanız durumunda harici ödeme yapmanız istenebilir.

Panço Bayilik Maliyetleri 

Panço bayilik başvurusu yapmak isteyen kişilerin akıllarında ki en büyük soru ise panço bayilik ne kadar sorusudur, hadi hep birlikte bayilik maliyetlerini inceleyelim.

Panço bayilik verdiğinde mağaza açılacak olan iş yerinin metre karesine göre fiyatlandırma yapmaktadır. Metre kare başına 100 lira bedel alınmaktadır. En küçük iş yeri 100 metre kare olabileceğinden dolayı mağaza kurulum maliyeti minimum 100 bin lira olacaktır.

Yatırmış olduğunuz parayı kısa sürece çıkarabilirsiniz. Panço’da kar oranları ortalama olarak %100 dür. Yaptığınız ödemenin size geri dönüşü iş yerinin bulunduğu konuma göre değişkenlik göstermektedir. Bu süre ortalama olarak 6 ile 18 ay aralığında olmaktadır.

Panço Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Panço bayilik başvurusunu markanın web sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Yaptığınız başvuru ön başvuru olarak kayda alınmaktadır, uygun görülmeniz durumunda sizinle iletişime geçilecektir. Başvuru yapmak ve daha fazla bilgi almak için 0212 283 57 15 numaralı telefonu arayarak randevu alabilir ve başvurunuzu iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz