1. Ana Sayfa
  2. İptal Etme

Macfit Üyelik İptali ve İade (Tüm Detaylar)

Macfit Üyelik İptali ve İade (Tüm Detaylar)
macfit-üyelik-iptali-ve-iade

Macfit, Ali Sabancı tarafından 2007 yılında kurulmuş spor ve fitness salonları zinciridir. Kurulduğu günden günümüze rakiplerine göre çok daha üstün hizmet veren Macfit Türkiye’nin dök bir yanında şubeler açmaya hızla devam etmektedir. Macfit abonelik satın alan üyelerine çeşitli avantajlar sunmaktadır. Macfit üyeleri Türkiye’nin herhangi bir Macfit şubesinde spor yapabilmektedirler. Bizde bu yazımızda Macfit üyelik iptali, ücret iadesi, iptal formu doldurma işlemleri gibi konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Macfit Üyelik İptali Nasıl Yapılır ?

Macfit üyeleri çeşitli sebeplerle üyeliklerini iptal ettirmek isteyebilmektedir. Macfit üyelik iptal etme talebinde bulunan kişilerin genellikle gerekçeleri, farklı çalışma saatine geçiş, iş değişikliği, zamansızlık vs. gibi konular yer almaktadır. Bu durumda Macfit üyeleri üyelik iptali ve ücret iadesi talep etmektedir. Macfit üyeliğiniz ile Türkiye’de herhangi bir şehirdeki Macfit şubesinden faydalanabildiğiniz gibi üyelik iptal başvurusunu da yine herhangi bir şubeden yapabilmektesiniz.

Macfit üyelik iptali ve ücreti iadesi için ise farklı yöntemler bulunmaktadır. bunlar aşağıda liste şeklinde verilmiştir size uygun olan işlemi belirleyerek Macfit iptal ve ücret iadesi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

  • Macfit abonelik ücretini peşin olarak ödediyseniz, salona son geldiğiniz günden itibaren hesaplama yapılır ve kalan güne göre geri ödenecek ücret belirlenir.
  • Abonelik ücretini ödemediyseniz gelmiş olduğunuz günlerin hesaplaması yapılarak sizden bu ücretlerin ödenmesini talep ederler ve sonrasında Macfit üyelik iptaliniz gerçekleştirilir.
  • Son seçenek ise Macfit online üyelik iptalidir, resmi internet sitesi üzerinden sisteme giriş yaparak iptal başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Macfit Üyelik İptali ve Para İadesi

Macfit üyelik iptali ve para iadesi bir çok abonenin aklında soru işaretleri oluşturmaktadır. Bunun sebebi bazı spor salonlarının iptal durumunda ücret iadesi yapmıyor olmasıdır. Ancak Macfit abonelerine birbirinden farklı spor paketleri sunmaktadır. 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak alınan aboneliklerde ödemeyi peşin olarak yapmışsanız kalan günler hesaplanarak ücret iadesi gerçekleştirilmektedir.

Macfit Üyelik Dondurma Nasıl Yapılır ?

Macfit üyelik dondurma işlemi, belli bir süreliğine spora devam edemeyeceğiniz durumlarda kullanabileceğiniz çok güzel bir seçenektir. Örneğin, 1 yıllık abonelik aldınız ancak 2 ay boyunca spora gidemeyeceksiniz , bu gibi durumlar iptal ettirmenize gerek kalmıyor, salona girecek üyeliğinizi dondurmak istediğinizi söyleyebilir ve başlamak istediğinizde tekrar açtırabilirsiniz. Not: Macfit üyelik dondurma işlemi için ayın 1-25’i aralığında yapılmaktadır ve dondurma işlemi 12 ayda yalnızca 1 kez yapılmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Site Yöneticisi

Yorum Yap