1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

İş Fikri Bulma Yöntemleri

İş Fikri Bulma Yöntemleri
iş-fikri-bulma-yolları

Kendi işini yapmak isteyen genç girişimcilere bu makalemizde 10 Altın iş fikri sunacağız. Bu fikirlerin fikri olup ama sermaye imkanını yakalayamayan genç girişimcilere büyük yararı dokunacağını düşünüyoruz. İşte bu 10 önemli iş fikri.

1- Hem okuyup hem çalışmak durumunda kalan gençler bu koşulları yatırım olanağına çevirebilirler. Staj dönemlerinden arta kalan vakitlerde maliyetsiz diğer destek işlere yönelebilirler. Buna örnek Büyük firmaların araştırma örneklerini yapmak olabilir. Bu sayede hem okullarına devam edebilirler, Hem stajlarını değerlendirirler hem de yaz dönemlerinde eğlenerek işlerine devam edebilirler.

2- Girişimcilik yapabilmeniz için önce iyi bir gözlemci olmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz bölgede kişilerin en çok neye ihtiyacı varsa o alana yönelmelisiniz.
Metropollerde eğlence ve ulaşım sırasında yaşanan aksaklıklarda vakit kazanma vs gibi işlerde araştırma yapabilirsiniz.
Köpek gezdirme, fatura ödeme, banka işlemleri,trafiğin yoğun olduğu alanlarda sandviç satma, yazlık bölgelerde çiçek ve bahçe bakımı, Çocuklara keyifli vakit geçirme gibi iş sektörleri üretebilirsiniz.

3- İş veya okul çevresinde mutlaka sosyal ağlarınızı ilişkilerinizi güçlendirmelisiniz. Sahip olacağınız yatırımcılık fikriniz ne olursa olsun mutlaka tanıdıklarınızdan ilk hamle ile ilerlemeye başlayacaksınız. Sakın unutmayın.

İş fikri bulma

4- İşinizi veya iş fikrinizi tanıtmak ve icra edebilmek için mutlaka sosyal alanlarda bulunmalısınız. Konferanslar, İş toplantıları, Kongre merkezlerinde yapılan etkinlikler insanların araştırma ve bilgi edinme ihtiyacı ile geldikleri yerlerdir. Bu alanları tanıtım alanlarınız olarak kullanabilir. Hizmet vereceğiniz kitleyi kazanabilirsiniz.

5-Üniversite kulüp çalışmaları iş fikirlerini sunma ve destekleme açısından çok sağlam bir kitleye sahiptir.
Mutlaka bir üniversite kulüp çalışmasına dahil olmalısınız.

6- Bu arada derslerinizi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Çünkü eğitmenleriniz, çevrenizde sizden alt grupta yer alan diğer eğitim alan kişiler ve başarılı olduğunuz derste başarı kazanmaya çalışan kişilere eğitim vererek, ders notlarınızı paylaşarak küçük de olsa gelir elde edebilirsiniz.
Bu işi profesyonellik seviyesine getirmeyi başarabilirseniz özel ders veren başarılı bir eğitmen olarak birçok referans edinmiş olacaksınız.

İş Fikirleri

7- Sahip olduğunuz internet ağını eğlenceden çok sosyalleşme ve araştırma amaçlı kullanın. Bu şekilde internetin sahip olduğu geniş kullanıcı kitlesini , iş fikrinizin hedef kitlesi haline getirme ihtimaliniz her an olabilecektir.

8- Mutlaka başta İngilizce olmak üzere bir yabancı dili hakim olacak şekilde öğrenin. Bu sayede şirketler için çevirmenlik yapabilir. Özel dil dersleri verebilirsiniz
9- Mutlaka bir enstrüman çalmayı öğrenmeye çalışın, Bu sayede hem geniş topluluklarda yer edinebilirsiniz. Ayrıca yine özel ders verme imkanınızı yaratmış olursunuz

10-  İş fikirlerine sahipseniz fakat bunun için bir maddi kaynak bulamıyorsanız. Genç girişimcileri destekleyen derneklerle ve kuruluşlarla mutlaka irtibata geçin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Site Yöneticisi

Yorum Yap