1. Anasayfa
 2. İş Fikirleri

İnternet Sitesinden Nasıl Para Kazanılır ?

İnternet Sitesinden Nasıl Para Kazanılır ?
internet-sitesinden-para-kazanmak

Bir web sitesi açarak internet üzerinden para kazanmak ve ek gelir imkanı yaratmak ise, internette para kazanma yöntemleri arasında çok kolay olmasa da gerçekçi olanlarından bir tanesidir. Bizde bu yazımızda siteden nasıl para kazanılır, internet sitesi kurarak para kazanma hakkında bilgiler vereceğiz.

Web Sitesi Açmak ve Evden Para Kazanmak – Akla Gelen Sorular

Burada ağırlıklı olarak bir web sitesi açarak internette para kazanmak için, özellikle yeni başlayanlar için, bazı akla gelebilecek soruları yanıtlamak istiyorum.

 • Bir Web sitesi kurarak, bu web sitesi ile internette nasıl para kazanabilirim ?

Cevap kısaca sitenize reklam almak. Tabi eskiden bu biraz zahmetli bir işti. Bugün web sitenizi açtıktan bir kaç gün sonra Google Adsense veya benzeri programlar ile web sitenize reklam ekleyerek netten para kazanmak mümkün.

Google Adsense reklamlarını web sitenize koyabilmek için, Google Adsense için bir hesap açıp, google’un sağladığı reklam kodunu web sitenizin istediğiniz yerine eklemeniz gerekiyor.

 • Google Adsense reklamlarını web siteme koydum, bu reklamlarla web sitemden nasıl para kazanıyorum.

Adsense’den para kazanmak çok da kolay değildir. Sitenizi ziyaret eden birisi eğer bu reklamlardan birisine tıklarsa, Google sizinle o reklam için verilen ücretin bir kısmını paylaşıyor. Evet sadece çıkan reklamın tıklanması sizin için ek gelir imkanının kapısını açıyor.

internet sitesinden para kazanmak
 • Web sitemi insanların ziyaret etmesini nasıl sağlarım?

Yukarıdaki açıklamalardan anlaşıldığı gibi para kazanmanız için birilerinin sitenize gelip tıklaması gerekiyor. Yani web sitenizin trafiğe ihtiyacı var. Basit olarak web sitenize trafik yaratmak için, sitenizin arama motorlarında ön sıralarda çıkmaya ihtiyacı var.

İnsanlar çoğunlukla bir konu hakkında araştırma yaparken Google, Yahoo yada Msn gibi arama motorlarında arama yaptıkları konu hakkında bir yada daha fazla anahtar kelime girerek o konu ile ilgili bilgi verilen siteleri bulmaya çalışırlar. İşte tam bu noktada sitenizi yaparken bu bilgiyi dikkate almanız gerekiyor.

Acaba benim sitem hakkında hangi kelimeler ile web ziyaretçileri arama yapıyor?

Eğer bu sorunun cevabını bulursanız, sitenizi bu kelimelere göre optimize ederek ( arama motoru optimizasyonu olarak biliniyor) google’un yada diğer arama motorlarının arama sonuçlarında ön sıralarda çıkma şansını yakalayabilirsiniz.

Google’ın arama kelimelerini keşfetmekte size yardımcı olacak bazı araçları var. Aslında İngilizce kelimeler için wordtracker.com gibi sadece bu hizmeti veren firmalar var. Yine bu konular hakkında başka yazılarda daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

 • Peki hangi konuda web sitesi açmalıyım. Her hangi bir konuda açtığım web sitesine ziyaretçi gelir mi yada bunlar için reklam bulabilirmiyim?

– Bu ilk aşamadaki en önemli konu aslında. Hangi konuda websitesi açarsam para kazanabilirim.

Genelde iki farklı düşünüş biçimi var bu konuda.

 1. Bildiğin ve gelir potansiyeli olan bir konuda web sitesi yapmak
 2. Yada doğrudan sadece gelir potansiyelini dikkate alarak bir web sitesi işine girmek

İki görüşünde avantaj ve dezavantajları olduğu söylenebilir. Benim tavsiyem ilk seçeneğin yeni başlayanlar, özelliklede teknik konularda bilgili değilse kişi, daha kolay olabileceği. Tabi şunu not etmek lazım. Hangi seçimin daha doğru olduğunun mutlak bir cevabı yok. Bu kişiye ve koşullara göre de farklılık gösterebilecek bir konu. Sonuçta her iki seçimle de insanlar online olarak para kazanıyorlar.

Kabaca adım adım web sitesi yaparak internette para kazanmanın adımlarını listelersek.

 1. İnsanların arama yaptıkları kelimeleri ve reklam potansiyelini dikkate alarak bir konu seçmek
 2. Arama Motorları Optimizasyonu – Yine arama kelimelerini dikkate alarak web sitenizi optimize etmek
 3. Web sitesini ön sıralarda çıkması için site dışında optimizasyon yapmak
 4. Ve tabi trafik oluşmaya başladıktan sonra Google Adsense’i eklemek.

Burada çok basit olarak bir özet vermeye çalıştım. Böyle bir girişimi düşünenler için, ve ingilizceyi okuma seviyesinde en azından bilenler için tavsiye edebileceğim oldukça iyi bir kaynak olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir