İnternet Altyapı Sorunu, Başvurusu, Çözüm

0
158

İl ve ilçelerin hızlı gelişimi, yeni yapılanmaların artması ile birlikte bir takım sorunlar oraya çıkmaktadır. Şüphesiz en çok karşılaşılan sorun internet alt yapı sorunudur. Son dönemlerde yeni yerleşim yerleri ve yeni binalarda internet şebeke hattı henüz çekilmemiş oluyor. Buda vatandaşların iletişimlerini kısıtlamaktadır. Yetkili şirket tarafından internet alt yapı çalışması yapılmadıysa internet ve telefon kullanmanız mümkün değildir.

İnternet Alt Yapı Sorunu Nedir ?

Bir çok kişinin karşılaştığı bu sorun evinizin veya iş yerinizin oldu yerde internet ve telefon bağlantısını yapabilmek için yeterli teknik donanım ve bağlantıların olmadığı anlamına gelmektedir. İnternet alt yapısı nedir sorusunun daha anlaşır cevabı ise, telekomun sokak da ki dolaplarından sizin bulunduğunuz binaya kablo gelmemesi durumu olarak açıklayabiliriz. Eğer dışarıdan binanızın içerisine telekoma ait bir şebeke kablosu gelmiyor ise bu binada internet veya telefon kullanmanız mümkün olmaz.

İnternet Alt Yapı Sorunu Nasıl Çözülür ?

İnternet veya telefon hattı kullanmak isteyen kişilerin, alt yapısı sorunu ile karşılaşmaları sonucu bir çok farklı platformda sorunlarına bir çözüm aramaktadırlar. Bizde bu yazımızda sizlerin sıkça sordukları sorulara cevap vereceğiz.

internet altyapı başvurusu

İnternet Alt Yapı Sorunu Nedir ? İnternet alt yapısı sorunu diğer adıyla internet şebeke sorunu ne demek ? Telekomun sorumluluğunda olan saha dolaplarından sizin binanıza gelmesi gereken kablo ve teknik donanımların gelmemesi durumudur.

Binada Alt Yapı Yok Ne Yapmalıyım ? Sıkça karşılaştığımız soruların başında binada internet alt yapısı yok ne yapabilirim sorusu gelmektedir. Bu durumda sizin telekoma dilekçe vermekten başta bir çareniz yoktur. En kısa sürede binada ki diğer komşularınız ile birlikte imza toplayarak telekoma başvuruda bulunabilirsiniz.

İnternet Nakil Alt Yapı Sorunu Ev veya iş yerinde ki internet bağlantısını farklı bir adrese nakil etmek isteyenlerin karşılaştığı bir problemdir. Kullanıcılar taşındığım evde alt yapı yok nakili nasıl yapabilirim diye sormaktadır. Eğer yeni taşınacağınız adreste alt yapı yani şebeke yok deniliyorsa maalesef nakilinizi yaptıramazsınız. Şebeke veya alt yapı nakil sırasında sizin ile birlikte nakil edilebilen bir şey değildir.

Telekom İnternet Alt Yapı Sorunu

Türkiye’de bakır alt yapı tüm telekomünikasyon şirketleri tarafından ortak kullanılmaktadır. Süperonline, Türknet, Millenicom, D smart gibi internet ve telefon hattı sağlayan tüm şirketler aynı alt yapıyı kullanmaktadır. Türk telekom tarafından sizlere eğer binanızda şebe alt yapısı olmadığından dolayı internet bağlantınızı gerçekleştiremiyoruz diye bir bilgi gelirse muhtemelen diğer şirketlerden de yine aynı cevabı alırsınız.

Türk Telekom Altyapı Getirmiyor Ne Yapmalıyım ?

Türk telekom eğer binanıza şebeke hattını çekmediyse binanızda ki diğer internet kullanmak isteyen kişiler ile birlikte telekoma alt yapı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu işlemlerinizin bir nebze olsun hızlanmasını sağşayacaktır. Bunun haricinde yapabileceğiniz çok bir şey yoktur. Talepler sıraya alınır ve sıra size geldiğinde alt yapı çalışmaları gerçekleştirilir.

Alt Yapı Olmayan Yerlerde İnternet

Şebeke sorunu yaşadınız ve internet alt yapı başvurusunu gerçekleştirdiniz ancak çözüme ulaşmadı mı ? İnternet hayatın gerekliliklerinden biri olmuşken şebeke sorunundan dolayı internet bağlantısı kuramamak gerçekten çok can sıkıcı olmaktadır.

Alt yapı olmayan yerlerde internet kullanımı nasıl olur ? Eğer bulunduğunuz yerde kablo alt yapısı yoksa, fiber internet için araştırma yapabilirsiniz. Alt yapı olmayan binalarda bazen fiber alt yapı olabiliyor. Uydunet kablo bağlantısı gerekmeden internet sağlayan bir firmadır. Bunların haricinde turkcell superbox alt yapı gerektirmeyen internet sağlayan uygulamadır.

İnternet Altyapı Başvurusu

Bulunduğunuz evde veya iş yerinde internet şebeke hattı yani altyapı olmayabilir. Bu sorunu çözebilmek için telekoma internet altyapı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvuruyu mümkünse kişisel olarak değil imza toplayarak tüm komşularınız ile birlikte yapın bu şekilde daha etkili olacaktır.

İnternet Altyapı Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Ev veya iş yerinizde internet altyapısı bulunup bulunmadığını öğrenmek için Türk Telekomun internet sitesini kullanabilirsiniz. Turkcell altyapı varmı, Vodafone altyapı varmı veya Türknet altyapı varmı gibi sorguları da yine aynı site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tüm telekomünisyon şirketleri aynı internet alt yapısını kullanmaktadır.

İnternet Altyapı Sorgulama İçin TIKLAYIN

Türk Telekom İnternet Başvurusu İçin BURAYA Tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz