1. Anasayfa
 2. Bilgi

İlkokul Sınıf Tekrarı Yapma (Örnek Dilekçe)

İlkokul Sınıf Tekrarı Yapma (Örnek Dilekçe)
ilkokul sınıf tekrarı nasıl yapılır

İlkokulda sınıf tekrarı yapma, İlkokulda sınıf tekrarı yapılabilir mi, nasıl yapılır ? sorusu özellikle veliler tarafından sıkça merak edilen konulardan biridir. Bizde bu yazımızda 1.sınıfta sınıf tekrarı nasıl yapılır sorusuna, sınıf tekrarı dilekçesi örneği ile detaylı bir şekilde cevap vereceğiz.

İlkokulda Sınıf Tekrarı Var mı?

İlkokulda sınıfta kalma var mı sorusu hem öğrenciler hem de veliler tarafından merak edilmektedir. Öğrenciler genellikle sınıfta kalmak istemedikleri için araştırma yaparken , veliler ise çocuklarının gerçekten olması gereken yeterlilik seviyesine gelmediğini düşünerek sınıf tekrarı yapması gerektiğini düşünmektedir. Milli eğitim bakanlığı yönetmeliğine göre normal şartlarda ilkokulda sınıf tekrarı yoktur. Derslerinde başarısız olduğu için bir öğrenci ilkokulda sınıf tekrarı yaptırılamaz.

İlkokulda Sınıf Tekrarı Nasıl Yapılır ?

İlkokulda öğrencinin sınıfta kalması için 2 alternatif yol vardır. Bunlardan biri öğrencinin 1 eğitim dönemi boyunca devamsızlık yapmasıdır. Diğer bir seçenek ise öğrenci velisinin öğrencinin yeterli yeterlilik seviyesine gelmediğini düşünmesi sonucu özel olarak dilekçe vererek öğrencinin sınıfta kalmasını talep etmesidir.

İlkokul Sınıf Tekrarı Veli Dilekçe Örneği

İlkokul öğrencisinin sınıf tekrarı yapması için velisinin okul yönetimine bir dilekçe ile bu talebi iletmesi gerekmektedir. Aşağıda sizler için hazırlanmış bir ilkokul sınıf tekrarı dilekçe örneği bulunmaktadır, dilekçeyi eksiksiz bir şekilde doldurarak okul yönetimine iletmeniz yeterli olacaktır.

İlkokul Sınıf Tekrarı Yapma

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir