1. Anasayfa
 2. İş Fikirleri

İlginç gelir imkanları -İş Fikirleri

İlginç gelir imkanları -İş Fikirleri
İLGİNÇ-İŞ-FİKİRLERİ

Ek gelir kazanmak için ek iş yapmak isteyenler bunun için çok farklı seçenekler vardır. Denek olarak ek gelir elde etme imkanımızı hiç düşündün mü ?

Denek olmak denildiğinde bir çok insanın aklına izledikleri korku filmlerindeki sahnelerde olan insanları kafese koyarak üzerlerinde deneyler yapmak geliyor. Ancak bunun gerçekle hiçbir alakası yok. Dünyada bir çok insan deneylere katılarak rahatlıkla ek gelir elde ediyor. Bu işi bazı insanlar hatta tam zamanlı olarak da yapıyor. Testin konusuna bağlı olarak yeni ilaçların denenmesi veya katılacağınız herhangi bir teste teorilerin test edilmesine yardımcı olabilirsiniz. Tabii ki de bununla birlikte bazı denemeler sağlığınız için riskli olabilir.

İlaç denemeleri

Klinik çalışmalarda ilaçların veya tıbbi cihazların insanlar üzerindeki etkisi test olarak oldukça karlıdır. Bu denemelerde denekleri ilaç verildikten sonra aylarca veya haftalarca deneklerden kan alınarak eko kardiyo gram ve diğer testler yapılır ve kontroller fiziksel olarak tamamlanır. Bunun için katılımcılara katıldıkları zamandan itibaren binlerce lira verilir.

Bu tür işlerin tabii ki de olumsuz bir yanı da vardır. Karlı olmasına rağmen sizin sağlığınız için tehlikeli de olabilir. Bazı ilaçlarda kalıcı sakatlık, hastaneye kaldırılma ve nadiren de olsa sizin hayatınıza mal ola bilir. O denek olarak aylık 2000 TL’ye kadar ek gelir kazancınız olabilir.

Anketler

Klinik çalışmalara göre anketler ve odak grup çalışmaları daha az kazandırır. Lakin en önemli farkı ise bu yöntemler sizin sağlığınız için risk taşımıyor. Online anket firmasına üye olursanız öncelikle profil doldurmanız gerekiyor. Anketler oldukça verdiğiniz bilgilere uygun olmalı ve e-postalarınız alınmalıdır. Odak gruplar da anketlere çok benzer. Firma size öncelikle bir adres gönderir. Bir ürünle ilgili Sorulan sorulara Bir grup insanla bu adreste cevap verirsiniz. Yeni bir uzaktan kumanda denemenize örneğin yeni bir pizza denemenizi karşılık size ödeme yaparlar.

Gizli alışveriş

Denek olarak para kazanmalısın bir diğer yolu da gizli müşteri olmaktır. Genellikle bu işte 20 $ ve 100 $ arası ödeme almanız mümkündür. Size nasıl davranıldığını tabii ki de bir müşteri olarak raporlamalısınız.

Bütün bunların yanı sıra masanın kendini nasıl tanıttı, alışveriş denemelerinizi ve aynı zamanda mağazanın temizliği ile alakalı da raporlarınız istenebilir. Giyim mağazaları, marketler, restoranlar ve hatta otomobil bayileri bile bu sınavdan mutlaka geçirilir. Bütün bunların yanı sıra masanın kendini nasıl tanıttı, alışveriş denemelerinizi ve aynı zamanda mağazanın temizliği ile alakalı da raporlarınız istenebilir. Giyim mağazaları, marketler, restoranlar ve hatta otomobil bayileri bile bu sınavdan mutlaka geçirilir. Ek gelir elde etmek için ek iş yaparak ek iş fırsatlarını araştırmaya mutlaka devam edin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir