İBB Taksi Şoför Başvurusu Nasıl Yapılır ?

ibb-taksi-şoför-başvurusu-nasıl-yapılır

İBB ticari taksi şoför alımı iş başvurusu nasıl yapılır ?, İBB taksi şoför başvuru formu, İBB taksi şoför iş ilanları, İstanbul taksi şoför kartı başvurusu, yeni İstanbul taksi projesi başvurusu ve İBB taksi şoför maaşları ve iş başvurusu için gerekenler belgeler hakkında tüm detayları yazımızda…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yıllardır şehirde yaşanan ticari taksi sorununa çözüm bulmak için uzun süredir çalışmalar yürütüyordu. Ekrem İmamoğlu’nun dün yaptığı açıklama ile birlikte bu çalışmaların sona erdiği bildirildi. Yapılan açıklamada İBB ticari taksi şoför alımı yapacağını ve yeni taksi projesi ile yaşanan sorunlara çözüm getirileceği açıklandı.

İBB Taksi Şoför Başvurusu

İBB taksi şoför alımı nasıl yapılacak ? İBB taksi şoförü başvuru formu ve diğer detaylar vatandaşlar ve taksi şoförleri tarafından merak edilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni taksi projesi ile tüm taksi şoförlerini kendi bünyesinde çalıştıracak ve bununla birlikte İBB 1000 yeni taksiyi hizmete sunacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yaptığı açıklamaya göre yeni taksi projesinde çalışan taksi şoförlerinin maaşları sosyal yardımlar ve primler de dahil olmak üzere 6.622 TL olacak. Maaşın haricinde taksi şoförlerine performans primi ve yılda 2 kez giyim ödemesi yapılacak.

İlginizi Çekebilir :  Havelsan İş Başvurusu Formu
ibb taksi şoför başvuru formu

İBB Taksi Şoförü Kartı İçin Gereken Belgeler Nelerdir ?

İBB şoför kartı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından belirli şartları yerine getiren otobüs işletmesi, dolmuş ve taksi şoförlerinin almasının zorunlu olduğu belgedir. İBB taksi şoför kartı için gereken belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Sağlık Raporu
  • Ehliyet Fotokopisi
  • Psikoteknik Raporu
  • Ehliyet GBT’si
  • Biyometrik Fotoğraf
  • Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı Raporu

İBB Ticari Taksi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İBB taksi kartı başvurusu yapmak için aşağıda linkini verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Linke tıkladığınız toplu taşıma müdürlüğü internet sitesinden üyeliğiniz varsa giriş yapmanız eğer yoksa yeni üyelik yazan yere tıklayarak üye olabilirsiniz. Başvuru sırasında vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz.

İBB Taksi Kartı Başvuru Formu

Son Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz