1. Anasayfa
 2. Bilgi

Havrita neden kapatıldı? Havrita Nedir?

Havrita neden kapatıldı? Havrita Nedir?
havrita-neden-kapatıldı

Havrita uygulaması neden kapatıldı, Havrita uygulaması nedir , uygulama ne için kullanılır gibi Havrita hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Havrita, sokakta başıboş şekilde gezinen sahipsiz ve insanlara zarar verebilecek köpeklerin yerlerini harita üzerinden bildirebileceğiniz bir internet sitesi ve mobil uygulamasıdır. İşte Havrita hakkında diğer detaylar ve kapatılma nedenleri…

Havrita Nedir ?

Havrita, başıboş sokaklarada gezen, çocuklar başta olmak üzerine tüm insanlara zarar verebilme potansiyeline sahip sokak köpeklerinin yerlerini bildirebileceğiniz ve bu site veya uygulama üzerinden başıboş köpeklerin nerede oldukları hakkında bilgi alabileceğiniz bir platformdur. Uygulama Başıboş Köpek Sorunu Platformu tarafından kurulmuş ve adına ”Havrita” denmiştir.Havrita uygulamasını kullanan kişiler sokaklarında veya dışarıda gezerken gördükleri sokak köpeklerinin resimlerini çekerek yerlerini uygulama üzerinden bildirebilmektedir.

Havrita Neden Kapatıldı ?

Havrita uygulaması neden kapatıldı ? Uygulamanın erişime kapatılmasının nedeni uygulamanın çıktığı günden bu güne kadar sosyal medyada oluşturulan algıdır. Özellikle Twitter üzerinden aralarında ünlülerinde olduğu bir çok vatandaş uygulamaya tepki gösterdi. Havritaya tepki gösterilmesinin nedeni ise bu şekilde hayvanların hedef gösterilmesi ve bunun sonucunda sokak hayvanlarının öldürüleceğini düşünmelerinden kaynaklanmaktadır.

Sosyal Medyada Havrita kapatılsın kampanyası yapan hayvan severler, uygulamayı ve yöneticilerini sert bir dille eleştirmiştir. Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan havrita uygulaması yöneticisi  ‘Kısa bir ara verdik’ paylaşımıyla uygulamaya ve siteye erişimin şuanda kapalı olduğunu bildirdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir